Stát: Kapverdské Ostrovy

Informace o letovisku Boa Vista:

Ostrov BOA VISTA se pyšní nejkrásnějšími plážemi celého souostroví a svůj název „krásný pohled“ obdržel právem. Turistický ruch však zde není ještě tak rozvinutý tak jako na sousedním ostrově SAL, který je vzdálen pouhých 15 minut letu, tudíž sem láká milovníky nedotčeným míst.Strávit dovolenou na tomto ostrově doporučujeme všem milovníkům klidu a těm, kteří rádi objevují osamocené a panenské pláže. Na většinu z nich je možný přístup pouze terénními vozy 4x4 a to pouze velmi dobrý řidiči!!! V okolí je spousta písečných dun, do kterých když zapadnete, zažijete skutečně velké dobrodružství…
Ostrov byl objeven r. 1460, ale osídlen byl až v roce 1497, kde se usídlili chovatelé dobytka. O století později objevili britští námořníci kvalitu zdejší soli a začala její těžba. Jeho název pochází z obdivných zvolání námořníků při spatření ostrova: "Boa vista" t.j. krásný pohled. Je obývaný od r. 1497 pastevci dobytka. Teprve r. 1620 začal počet obyvatel značně růst díky výrobě soli a vznikaly první vesnice a městečka. Pak se tu také začaly tkát látky a vyrábět keramika- užitková i ozdobná. Také piráti často navštěvovali ostrov. Aby se před nimi obyvatelstvo mohlo chránit, byla vybudována pevnost Vévody z Bragancy na ostrůvku Sal-Rei. Ostrov Boavista se stal kolébkou zdejší kultury a v r. 1843 si ji společnost Luso Britanica vybrala jako sídlo- britské komise pro zrušení otroctví. V průběhu roku se tu pořádá mnoho různých slavností. Tradici tu má výroba keramiky s použitím typických afrických metod. Dalšími zajímavými produkty jsou výšivky a hliněné panenky.
Pokud jste sportovně založení, můžete objevovat krásné pláže na horských kolech… ostrov je téměř plochý, žádné výškové rozdíly zde nejsou, jen terén je skutečně pro horská terénní kola… Pro milovníky sportu se zde nabízí rybaření velkých ryb – tuňáků a mečounů, dále potápění, jelikož se zde nachází spousta korálů a také je na dně mnoho potopených vraků lodí. Můžete si zde také udělat potápěčský kurz PADI, můžete se potápět v noci nebo jít v noci pozorovat velké vodní želvy, které chodí na pláž klást vejce… Potápěči ocení vzácné druhy želv, které se tu vyskytují, a bohatě zastoupené velryby a některé druhy žraloků.
SAL REI je klidné město a hlavní město ostrova BOAVISTA. Název vznikl díky tomu, že zdejší sůl měla královskou kvalitu. Nachází se zde mnoho budov a domů v Evropském koloniálním stylu, což potvrzuje bohatou historii ostrova. Dnes je městečko velmi klidným přístavem. Zde se také nacházejí všechny hotely (celkem 4 na celém ostrově). Ve městě/ vesnici se nachází několik obchodů, banka, pošta, diskotéka a několik restaurací. V Rabilu je nádherný kostel sv. Roka, který byl postaven v roce 1801. Je nejstarším na ostrově nejstarším. Je zde také továrna na výrobu místní keramiky. V nedalekém údolí převládají kokosové palmy a datlovníky. Tato zelená část ostrova je ve velkém kontrastu se zbytkem ostrova, kde vůbec neprší.