Stát: Kapverdské Ostrovy

Informace o letovisku Brava:

OSTROV BRAVA je ostrov květin, nejhornatější ze všech, na pobřeží je mnoho zálivů. Není lehké snoubit tolik krásy jako na tomto ostrově o rozloze 64 km2. Jsou tu však také krásné ženy a pochází odtud Eugénio Tavares, autor nejkrásnějších kreolských mornas. Ostrov má báječné klima, teploty od 16-25 C. Je tu více srážek a tedy i zeleně. Objeven byl r. 1642, obydlen až později. Byla a je to zastávka pro lodě, dříve se tu verbovali mezi místním obyvatelstvem námořníci. Lidé se tu živí hlavně rybolovem a zemědělstvím. Pěstuje se tu káva, banány, cukrová třtina, maniok, kukuřice a brambory.
Na ostrově je řada míst, které stojí zato vidět, všude rostou ibišky, jasmíny a další druhy subtropických květin a rostlin. Dobře se odpočívá na místních plážích, plave v moři a v lagunách chráněných před větrem. Pro rybáře tu je ráj.
Zajímavým místem je Nova Sintra, vybudovaná v kruhu na zbytcích vulkanické hory. Říká se, že toto město je nejkrásnějším městem na Kapverdských ostrovech. Dále stojí zato navštívit Fonte da Virgem, dosažitelné pěšky. Zde, vzhledem k mírným srážkám, lidé pěstují různé plodiny na terasovitých políčkách důmyslně zavlažovaných vodou z pramenů. Voda je bohatá na fluor a bikarbonát. Centrem rybářství je Furnas. Z Vila de Nova Sintra sem vede silnice s 99 zatáčkami. Když je jasno, vidíte cestou impozantní sopku sousedního ostrova Fogo. Fonte do Vinagre má pramen mírně nakyslé minerální vody. Často tu bývá hustá mlha. Vlhkost ale také udržuje v květu nádhernou vegetaci. Téměř každý dům má malou zahrádku. Nachází se zde letiště, které patří k technicky nejobtížnějším na Kapverdách.