Stát: Kapverdské Ostrovy

Informace o letovisku Sal:

OSTROV SAL je turisticky zřejmě nejznámějším ostrovem, jelikož je zde mezinárodní letiště a tudíž je to také první ostrov, na kterém přistanete, rozhodnete-li se toto krásné souostroví navštívit.
Ostrov má rozlohu 200 km a má 11000 obyvatel. Turistická vesnice Santa Maria se nachází u 17 km dlouhé bílé písečné pláže s azurově čistou vodou a podél pláže zde pomalu směrem na západ od vesnice roste spousta prázdninových objektů, které jsou jako stvořené pro letní radovánky v období, kdy u nás je zem pokrytá sněhem. V současné době je Santa Maria považována za největší turistickou oblast celého souostroví Cabo Verde a na pláži Santa Maria se nachází nejvíce hotelových komplexů.Hotely nabízí svým klientům spoustu zábavy a vodních sportů. V noci v restauracích a barech můžete slyšet živou kapverdskou muziku, můžete si posedět na venkovních zahrádkách či si jít zatančit na diskotéku.
Velkou atrakcí je zejména solný důl s jezerem s velkým obsahem soli, které má léčivé, až zázračné účinky na kůži. K tomuto jezeru se dostanete autem cca za 15 minut z vesnice Santa Maria. Nachází se uprostřed bývalého sopečného kráteru, kde se dodnes těží sůl a dováží se na okolní ostrovy Kapverdského souostroví. Doporučuje se zejména osobám, které jsou nemocni lupenkou či jinými kožními chorobami. U jezera jsou instalovaná lehátka a denně se sem sjíždí turisté koupat z celého ostrova. Ostrov Sal je určen především těm, kteří chtějí prožít ideální dovolenou v hotelu přímo na pláži a zábavou až do rána. Doporučujeme novomanželům, ideální pro svatební cesty či rodinné dovolené vzhledem k množství animačních programů v hotelových komplexech.
Všechny hotelové komplexy mají zahradu s bazénem a skládají se z hlavní budovy, která má maximálně 2 patra a dále pak množství vilek a bungalovů.