Stát: Kapverdské Ostrovy

Informace o letovisku Santiago:

SANTIAGO je největším ostrovem a je považováno za kolébku národa (991 km2). Santiago je největším ostrovem celého souostroví a žije zde polovina celého Kapverdského souostroví (200.000 obyvatel). Je nejjižněji položený a proto je zde klima velmi suché a vlhké, příznačné pro střední Afriku. Tady započalo obydlování Kapverd, hlavním městem byla Ribeira Grande, dnešní Cidade Velha, které je považováno za nejstarší město na Kapverdách. Již v minulosti bylo geograficky důležitým bodem. Kvůli četným nájezdům, útokům a válce v Portugalsku bylo v roce 1772 hlavní město přesídleno do města Praia. Dnes je Cidade Velha pouze historickou památkou a povinnou zastávkou každého návštěvníka. Tady jsou uchovány stopy prvních Portugalců, kteří na Kapverdy přijeli. Nejvěrohodnější památkou je kostel Nossa Senhora do Rosário, kde jsou původní hroby a azulejos. Pevnost byla postavena z kamene přivezeného z Portugalska. Za jasného počasí je možné dohlédnout až na ostrov Fogo.
Jiným zajímavým místem je město PRAIA, dnešní hlavní město souostroví. Tady jsou nejvíc znatelné vlivy z afrického kontinentu, pro turistu z Evropy je to spíše jeden velký chaos a sousta polozbořených domů... setkáte se zde se spoustou žebrajících malých černoušků, kterým se velmi těžko odolává. Centrem města je náměstí 12.března. Tady se vždycky všichni scházejí v barech a na zahrádkách. Na tržišti Sucupira, pravém africkém tržišti, najdete od každého něco. Hlavní třídou města je Avenida Amílcar Cabral. Nejznámější pláže v okolí hlavního města jsou Quebra Canela, Prainha, Gamboa a Mulher Branca. Večer se život přesouvá do nočních barů a diskoték.
Asi 15 km severně od města Praia se nachází Sao Domingos, jedno z nejbohatších a nejzelenějších údolí ostrova.Na severu jsou kopce a hluboká údolí plná vegetace. V Sao Jorge de Órgaos je nádherná botanická zahrada. V městečku Assomada je jeden z nejznámějších trhů na ostrově. Na druhém konci ostrova od města PRAIA se nachází hezká vesnička TARAFAL, která se pyšní krásnou pláží s kokosovými palmami. Jak turisté, tak místní obyvatelé se sem sjíždí a tráví zde víkendy koupáním v průzračných vodách Atlantiku. Pod kokosovými palmami jsou bungalovy, které si můžete pronajmout a strávit tu třeba celý týden. V těchto místech se také nachází vesnička Rabelados, jejíž obyvatelé jsou izolováni od zbytky života na Kapverdách. Mají svůj svět. Jsou to křesťané, ale neuznávají principy tohoto náboženství jako například celibát nebo monogamii. Dlouhá léta byli pronásledováni katolickou církví a vládou, kteří je považují za vzbouřence. Někteří z jejich vůdců byli dokonce uvězněni a posláni do exilu na jiné ostrovy. Po získání nezávislosti Kapverdů změnila tato komunita svoji orientaci, ale nějakou dobu to trvalo. Hlavní plodinou zde je mango, papaya a banány. Dále se pak díky velkému množství cukrové třtiny vyrábí zdejší pálenka.