Stát: Mauricius

Informace o letovisku Grand Baie:

Je jedním z největších turistických center jak pro cizince, tak pro domácí. Krásné pláže, smaragdově zelené moře a dostatek příležitostí ke strávení aktivní dovolené sem láká návštěvníky z celého světa. Záliv se nachází v severní části ostrova, přibližně na půl cesty mezi Troux aux Biches a Pereybere.
Dříve se malá rybářská vesnička zaplňovala jen o víkendech nebo prázdninách. Dnes je to živé a přeplněné středisko s kosmopolitní atmosférou a snad s veškerým servisem pro turisty. Hlavní ulice jsou lemovány řadou obchůdků, které prodávají od potravin, po suvenýry a oblečení. Je to příjemné místo na procházky. Mimo jiné ve středisku najdete kasíno a diskotéku. Prohlédnout si můžete zdejší hinduistický chrám, mešitu nebo katolický kostel. Grand Baie je také základnou pro vyhlídkové lety helikoptérou, můžete si zde zarybařit nebo udělat výlet na okolní ostrovy – Ile Plate, Ile Ronde nebo Coin de Mire. Můžete se zde potápět v pohádkově krásném moři, nejznámějším místem pro potápění je Whale rock – Velrybí skála nebo vyzkoušet vodní lyže. Najdete zde také jedinou školu vodních lyží na ostrově.
Výlety do okolí můžete podnikat na vypůjčených kolech, motorkách nebo plachetnicích. Prohlédnout si můžete zajet i hlavní město, Port Louis, které je vzdálené cca 1 hodinu jízdy. Hlavní pláž je poměrně blízko hlavní silnice, je proto často hlučná a přeplněná. Asi 2 km jihovýchodním směrem od Grand Baie, poblíž vesnice Vale, najdete zajímavé ruiny mlýna na cukrovou třtinu, který patřil rodině Daruty.