Stát: Řecko

Informace o letovisku Chalkidiki-Kalamitsi:

CHALKIDIKI - Poloostrov Chalkidiki leží hodinu jízdy jihovýchodně od druhého největšího řeckého města Soluně, v pahorkaté zalesněné krajině, kde přípomínají trojzubec Boha moře Poseidona, čeřící vody Egejského moře a byly nazvány Kassandra, Sithonie a Athos.
Chalkidiki je místem nedotčené přírody, kde se dlouhé písečné pláže střídají s romantickými zálivy lemovanými roztodivnými skalními útesy. Je zde více než 500 km písečných pláží s malými rodinnými hotýlky i velkými hotelovými komplexy. Jsou zde také nádherné tradiční vesničky, které si dodnes zachovávají svou vlastní historii a kolorit, a turisté je rádi navštěvují. Večer si můžete zpříjemnit v množství útulných taveren a restaurací s vynikající kuchyní. Poloostrov Sithonia je nejznámější a nejoblíbenější výběžek. Díky borovicovým hájům, nádherně modrozelenému moři a dlouhým písečným plážím láká každoročně návštěvníky z celého světa.
KALAMITSI je malebné přímořské letovisko s jednou z nejkrásnějších pláží v Řecku. Písek na pláži má hrubší strukturu a moře je zde průzračně čisté.
Pro výjimečné klima, čistotu vody, písku i vzduchu.je toto místo vyhledávané klienty s respiračními a kožními alergiemi. Vstup do moře je pozvolný, na dně je hrubší písek. V blízké zátoce jsou skalnaté útesy s výbornými podmínkami pro potápěče, které zde lákají korálové kolonie a vrak staré obchodní lodi. Kalamitsi je výjimečné i svou nudistickou pláží, která se nachází rovněž nedaleko od hlavní pláže. Začátečníci, kteří se o potápění zajímají, zde mají velmi dobrou příležitost si tento sport vyzkoušet. Je zde potápěčská základna s instruktory, zapůjčí Vám vybavení, motorový člun, zajistí plnění lahví.
Středisko Kalamitsi není velké. Je zde několik taveren a minimarketů, kde je možné nakoupit si vše, co potřebujete ke své dovolené- každé ráno čerstvý chléb a pečivo a pochopitelně vše ostatní. Na pláži je stánek na cigarety, nanuky, chlazené nápoje a drobné občerstvení. V tzv. KANTINĚ = pojízdné občerstvení si můžete koupit frappé, obloženou housku, hranolky a studené nápoje. V Kalamitsi máme svého delegáta, který organizuje fakultativní výlety, poskytuje informace našim turistům. Z malebného Kalamitsi se můžete místní dopravou podívat do rušných letovisek SARTI nebo NEOS MARMARAS. Zajímavé je nejstarší městečko na Sithonii – SYKIA, kde žijí obyvatelé po celý rok. Je zde zajímavá architektura, kostel, supermarkety, taverny, kafetérie a každou sobotu trh.