Stát: Řecko

Informace o letovisku Chalkidiki-Kallithea:

Poloostrov Chalkidiki patří mezi tradiční oblasti turistiky v Řecku. V dobách, kdy v ostatních částech řeckého světa byla turistika ještě v plenkách, zde se na písečných plážích (udává se, že je tu na 500 km pláží) u křišťálově čistého a osvěžujícího moře rekreovaly statisíce návštěvníků z celého světa. Velký podíl na tom ovšem mají i místní obyvatelé, především z Thessaloniki a městeček v okolí, neboť ti každý pátek „balí kufry“ a směřují do této pahorkaté zalesněné krajiny, přezdívané řeckým rájem.
Vyjádřeno slovy básníka, poloostrov má tvar ruky se 3 prsty - Kassandra, Sithonia a Athos. Při troše fantazie si tento poloostrov můžete představit také jako trojzubec boha moří a vodstva Poseidóna, který čeří vody Egejského moře.
Chalkidiki je proslulé pěstováním nejrůznějších druhů vín, svými svěžími olivovými a piniovými háji, bujnou vegetací, čímž se výrazně liší od sluncem spáleného a na vegetaci chudého jihu země. Vzduch je prosycen vůní borovic a čerstvých bylinek. Turisté též rádi navštěvují tradiční vesničky, které si dodnes zachovávají svůj ráz a kolorit, místní lidé jsou velmi přátelští a pohostinní.
Správním střediskem Chalkidiki je město Poligiros, které doporučujeme navštívit, je zde archeologické muzeum se zajímavými exponáty z okolních oblastí, malebná je také stará část města.
Vzdálenost od Thessaloniki: cca hodinu jízdy autobusem.
Doba letu z Prahy: cca 2 hodiny (letiště Thessaloniki)
Teploty vzduchu a vody -duben 21°C (voda 18°C), květen 27°C (voda 20°C), červen 30°C (voda 21°C), červenec 32°C (voda 23°C), srpen 32°C (voda 25°C), září 29°C (voda 24°C), říjen 25°C (voda 22°C).
Kallithea patří mezi velmi oblíbená letoviska poloostrova Kassandry. Je zde pěkné pobřeží s písečnou pláží, kde jsou možnosti vodních sportů a zábavy, moře je v těchto místech velmi čisté s modrozelenou barvou a pozvolným vstupem.
V letovisku je malá nákupní zóna, kde je také kavárna, cukrárna, restaurace a obchod se suvenýry. Za zábavou, se chodí do části vesnice, kde jsou bary, kluby, diskotéky, které navštěvují mladí lidé i z okolích letovisek, dokonce i místní omladina až z Thessaloniki. Tato část leží trochu stranou přímo u hlavní silnice. Večer je silnice poseta zaparkovanými auty, které vytvářejí až několik desítek metrů dlouhý „autopark“.
Zdejší hotely a hotelové areály patří svými službami a vybavením k těm nejkvalitnějším. Malá vesnička Kallithea (v překladu to znamená „dobrý výhled“), který zde opravdu najdete, se nachází ve vzdálenosti cca 2,5 km. Na hlavní třídě je také zastávka městské linky, která zajišťuje pravidelné spojení s okolními místy a Thessaloniki.
Vzdálenost od Thessaloniki: cca 80 km.
Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.