Stát: Řecko

Informace o letovisku Chalkidiki-Polichrono:

Poloostrov Chalkidiki patří mezi tradiční oblasti turistiky v Řecku. V dobách, kdy v ostatních částech řeckého světa byla turistika ještě v plenkách, zde se na písečných plážích (udává se, že je tu na 500 km pláží) u křišťálově čistého a osvěžujícího moře rekreovaly statisíce návštěvníků z celého světa. Velký podíl na tom ovšem mají i místní obyvatelé, především z Thessaloniki a městeček v okolí, neboť ti každý pátek „balí kufry“ a směřují do této pahorkaté zalesněné krajiny, přezdívané řeckým rájem.
Vyjádřeno slovy básníka, poloostrov má tvar ruky se 3 prsty - Kassandra, Sithonia a Athos. Při troše fantazie si tento poloostrov můžete představit také jako trojzubec boha moří a vodstva Poseidóna, který čeří vody Egejského moře.
Chalkidiki je proslulé pěstováním nejrůznějších druhů vín, svými svěžími olivovými a piniovými háji, bujnou vegetací, čímž se výrazně liší od sluncem spáleného a na vegetaci chudého jihu země. Vzduch je prosycen vůní borovic a čerstvých bylinek. Turisté též rádi navštěvují tradiční vesničky, které si dodnes zachovávají svůj ráz a kolorit, místní lidé jsou velmi přátelští a pohostinní.
Správním střediskem Chalkidiki je město Poligiros, které doporučujeme navštívit, je zde archeologické muzeum se zajímavými exponáty z okolních oblastí, malebná je také stará část města.
Vzdálenost od Thessaloniki: cca hodinu jízdy autobusem.
Doba letu z Prahy: cca 2 hodiny (letiště Thessaloniki)
Teploty vzduchu a vody -duben 21°C (voda 18°C), květen 27°C (voda 20°C), červen 30°C (voda 21°C), červenec 32°C (voda 23°C), srpen 32°C (voda 25°C), září 29°C (voda 24°C), říjen 25°C (voda 22°C).
Polichrono Velmi příjemné a žádané letovisko, kde dominantu tvoří hlavní třída, pobřežní promenáda, dlouhá písečná, překrásná pláž s pozvolným vstupem do moře. V centru letoviska je řada restaurací, taveren, stánků s rychlým občerstvením, kaváren, cukráren, je zde nespočet krámků s tradičními suvenýry i možnosti nákupů netradičního zboží. Výběr čerstvého ovoce, zeleniny i potravin je v supermarketech a marketech, kterých je v letovisku několik. Nechybí zde ani možnosti denní i noční zábavy, je zde několik barů, diskoték a klubů.
Romantické jsou procházky podél pobřeží, příjemné je posezení v některé přímořské kavárně, odtud se můžete kochat pohledem na moře, směrem na protější poloostrov Sithonia s letovisky Neos Marmaras, Nikiti, Metamorfosi a malý ostrůvek v moři, kterému se přezdívá „želví“.
Vzdálenost od Thessaloniki: cca 90 km.
Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.