Stát: Řecko

Informace o letovisku Korfu-Agios Stefanos:

Ostrov Korfu přezdívaný zelený smaragd, zamilovaný ostrov císařovny Sissi či perla Ionských ostrovů je největším a současně též nejsevernějším ostrovem Ionského souostroví. Severní část ostrova má hornatý charakter, zde se nachází nejvyšší pohoří Pantokrator, které je tvořeno vápenci a dolomity. Ostrov je porostlý olivovníky, cypřiši, jalovcem, borovicemi, pistáciovníky, planikou, sápií a oleandry. K pokladům Korfu patří na 50 druhů zemních orchidejí.
Po celém ostrově se také vyskytují drobné zkameněliny mořských živočichů a rostlin, dodnes připomínající dávný původ hornin, z nichž je ostrov složen.
Ostrov žije především z turistiky, která je nejdůležitějším hospodářským odvětvím ostrova. Dále se zde produkují výrobky pro turisty - keramika, kůže, zlaté a stříbrné šperky a výrobky z olivového dřeva.
Přijedete-li na Korfu, určitě nebudete zdejší krajinou, přírodou, kuchyní, památkami, lidmi, výlety ani ubytovacími kapacitami zklamáni.
Korfu patří k nejpůvabnějším z řeckých ostrovů.
Teploty vzduchu a vody - květen 24°C (voda 21°C), červen 27°C (voda 22°C), červenec 30°C (voda 24°C), srpen 31°C (voda 25°C), září 27°C (voda 25°C), říjen 24°C (voda 23°C).
Agios Stefanos Aby se AGIOS STEFANOS nepletl s vesnicí stejného jména na východě, je též nazýván San Stefano. Je to vybavené letovisko s dlouhou, širokou písečnou pláží s pozvolným vstupem do moře. Místo je oblíbené mezi vyznavači windsurfingu a dosud bývá jen málokdy přeplněné. Hned vedle letoviska najdete rybářský přístav, z něhož vyjíždějí lodě na ostrovy Dhiapóndia. Stezka vás dovede k mysu, který je nejzápadnějším bodem nejen na Korfu, ale i v celém Řecku.
Středisko nabízí jak sportovní, tak společenské vyžití. Najdete zde půjčovny sportovních potřeb (čluny, šlapadla, vodní skútry, gumové čluny, kanoe a populární banány pro děti), dále horských kol, motorek a aut. Z vodních sportů můžete provozovat paragliding a windsurfing, z ostatních plážový volejbal, basketbal, tenis nebo malou kopanou. Pro zábavu a nákupy zde najdete spoustu supermarketů, pekárny, obchody se suvenýry, rybí obchod, diskotéky, bary a herny a samozřejmě klasické řecké taverny.
Středisko se pyšní udělením modré stuhy UNESCO za čistotu mořské vody. Na plážích jsou nově vybudované sprchy a toalety.Jezdí zde pravidelná autobusová linka do Kerkyry a dalších měst.