Stát: Řecko

Informace o letovisku Korfu-Barbati:

Ostrov Korfu přezdívaný zelený smaragd, zamilovaný ostrov císařovny Sissi či perla Ionských ostrovů je největším a současně též nejsevernějším ostrovem Ionského souostroví. Severní část ostrova má hornatý charakter, zde se nachází nejvyšší pohoří Pantokrator, které je tvořeno vápenci a dolomity. Ostrov je porostlý olivovníky, cypřiši, jalovcem, borovicemi, pistáciovníky, planikou, sápií a oleandry. K pokladům Korfu patří na 50 druhů zemních orchidejí.
Po celém ostrově se také vyskytují drobné zkameněliny mořských živočichů a rostlin, dodnes připomínající dávný původ hornin, z nichž je ostrov složen.
Ostrov žije především z turistiky, která je nejdůležitějším hospodářským odvětvím ostrova. Dále se zde produkují výrobky pro turisty - keramika, kůže, zlaté a stříbrné šperky a výrobky z olivového dřeva.
Přijedete-li na Korfu, určitě nebudete zdejší krajinou, přírodou, kuchyní, památkami, lidmi, výlety ani ubytovacími kapacitami zklamáni.
Korfu patří k nejpůvabnějším z řeckých ostrovů.
Teploty vzduchu a vody - květen 24°C (voda 21°C), červen 27°C (voda 22°C), červenec 30°C (voda 24°C), srpen 31°C (voda 25°C), září 27°C (voda 25°C), říjen 24°C (voda 23°C).
Barbati s malým a poklidným centrem se rozkládá na strmém úbočí nejvyššího pohoří ostrova Korfu - Pantokratoru, které se nad letoviskem tyčí jako hradby a vytváří tak zajímavý kontrast proti průzračně čistému moři. Najdete zde malé divoké pláže s oblázky, kameny či pískem, které jsou schovány mezi skalami, ale i známou oblázkovou pláž „Golden Beach“ . Pláže nabízejí široké možnosti vodních a plážových sportů (banana, ringo, vodní lyžování, parasailing, šlapadla, loďky, pronájem slunečníků a lehátek) či večerní diskotéky.
Různé taverny, restaurace, bary, obchůdky se suvenýry a markety najdete podél hlavní silnice nebo hlavní pláže. V letovisku dále fungují půjčovny automobilů, motocyklů a jízdních kol, internetová kavárna a směnárna (obvykle mění i české koruny). Nejbližší bankomat a lékařská ordinace je v sousedním letovisku Ipsos (cca 10 min. jízdy autobusem). Několikrát denně zde jezdí autobus do hlavního města Kerkyry (cesta trvá cca 1 hodinu jízdy, jednosměrný lístek stojí cca 1,50 €/os.) nebo do městečka Kassiopi.
Vzdálenost od Korfu: cca 20 km.
Hodnocení letoviska: vhodné pro strávení příjemné rodinné dovolené, z letoviska je možné podnikat řadu výletů: např. do hlavního města, na horu Pantokrator (906 m), cesta pěšky trvá cca 4,5 hodiny a je velmi namáhavá, doporučujeme raději autem. Pro dobrodruhy je zajímavá exkurze do opuštěné vesnice „Paleochorio“ pod horou Pantokrator, cesta sem je však nejlépe dostupná terénním vozidlem či na horském kole.