Stát: Řecko

Informace o letovisku Korfu-Roda:

Ostrov Korfu přezdívaný zelený smaragd, zamilovaný ostrov císařovny Sissi či perla Ionských ostrovů je největším a současně též nejsevernějším ostrovem Ionského souostroví. Severní část ostrova má hornatý charakter, zde se nachází nejvyšší pohoří Pantokrator, které je tvořeno vápenci a dolomity. Ostrov je porostlý olivovníky, cypřiši, jalovcem, borovicemi, pistáciovníky, planikou, sápií a oleandry. K pokladům Korfu patří na 50 druhů zemních orchidejí.
Po celém ostrově se také vyskytují drobné zkameněliny mořských živočichů a rostlin, dodnes připomínající dávný původ hornin, z nichž je ostrov složen.
Ostrov žije především z turistiky, která je nejdůležitějším hospodářským odvětvím ostrova. Dále se zde produkují výrobky pro turisty - keramika, kůže, zlaté a stříbrné šperky a výrobky z olivového dřeva.
Přijedete-li na Korfu, určitě nebudete zdejší krajinou, přírodou, kuchyní, památkami, lidmi, výlety ani ubytovacími kapacitami zklamáni.
Korfu patří k nejpůvabnějším z řeckých ostrovů.
Teploty vzduchu a vody - květen 24°C (voda 21°C), červen 27°C (voda 22°C), červenec 30°C (voda 24°C), srpen 31°C (voda 25°C), září 27°C (voda 25°C), říjen 24°C (voda 23°C).
Roda Klidnější letovisko na severním pobřeží, které dá zapomenout na starosti všedního dne. Nádherné východy slunce, které se vynořuje z moře, Vás možná vylákají k procházce po pobřeží či k romantickému posezení na pláži. Většina dění v Rodě se soustřeďuje do jakéhosi pomyslného trojúhelníku. Jeho první stranu tvoří písečná pláž s možnostmi pronájmu slunečníků a lehátek (cca 2 € až 3 €/kus) a různých vodních sportů (vodní lyžování s výukou pro začátečníky - cca 30 €/os., jízda na banánu či ringu - cca 12 €/os., paragliding - cca 45 €/dvojici nebo cca 30 €/jednotlivce, pronájem motorových loděk - cca 65 € - 85 €/den, romantické projížďky - cca 12 € - 15 €/os.). Podél pobřeží je také řada různých taveren, barů a restaurací, které lákají turisty na své speciality a k příjemnému posezení u vína či koktailu. V sousedním letovisku Acharavi, vzdáleném cca 2,5 km se nachází také malý vodní park Hydropolis.
Druhou pomyslnou stranu tvoří silnice lemovaná tavernami, občerstveními, bary a diskotékami, kavárnami; dále je zde bankomat, lékařská ordinace a lékárna a množství autopůjčoven.
Třetí stranou tohoto trojúhelníku je malebná ulička, kterou se dostanete k místnímu kostelíku. I zde naleznete taverny a obchody. Poslední zajímavostí jsou základy antického Apollónova chrámu z 5. st. n. l., ke kterému se dostanete nenápadnou odbočkou od pobřeží.
Vzdálenost od Korfu: cca 40 km.
Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace, další možnosti zábavy jsou: projížďky na koních (12 € - 15 €), autíčka pro děti, zábavní kluby, diskotéky, noční procházky po pobřeží až do 2 km vzdáleného rušnějšího střediska Acharavi (více obchůdků, barů, taveren a restaurací).