Stát: Řecko

Informace o letovisku Olympská R.-Leptokaria:

Olympská Riviéra Oblast Pierie - známé též jako Olympská riviéra se nachází na nejkrásnější „křižovatce“ Řecka na severovýchodním pobřeží, pod impozantním pohořím Olympem, které si podle řecké mythologie vybralo 12 bohů za sídlo, odkud vládli zemi. Olympská riviéra zabírá pobřežní pás Egejského moře v délce cca 70 km. Celá oblast je u nás velmi známá a oblíbená, ještě z dob, kdy se do Řecka cestovalo převážně autobusy nebo vlastními auty. Čeština tu zní po celý den, nejen z úst našich turistů, ale i obsluhujícího personálu. Turistická sezóna zde trvá poměrně dlouho, od začátku května až do poloviny října, neboť jarní a podzimní termíny využívají turisté, kteří přijíždí na některý z okružních zájezdů, během nichž poznají celé Řecko.
Největší atraktivitu oblasti tvoří dlouhé písčité pláže a snadná dosažitelnost významných historických, kulturních a přírodních památek, mezi něž patří druhé největší řecké město Thessaloniki (Soluň), Dion, Vergina, údolí Tempi, městečko Kalambaka a kláštery Meteora. Časově poněkud náročnější je cesta do Athén, ovšem najde se vždy řada zájemců, kteří do hlavního řeckého města rádi vyrazí.
Tato oblast je zásobována čistou vodou z ledovců Olympu, díky němuž se zde vytváří velmi příjemné mikroklima s minimálními srážkami a stálými teplotami ovzduší, proto je oblast doporučována též pro pobyty astmatiků, alergiků, má též příznivé účinky na horní cesty dýchací a pobyty jsou vhodné též u osob s lupénkou.
Riviéru tvoří malé rybářské vesničky, nově postavená turistická letoviska (Katerini, Paralia, Olympiaki Akti, Varikos, Plaka, Leptokarie, Panteleimon, Platamonas, Nei Pori aj.), která nabízejí ubytování ve studiích, malých rodinných hotýlcích, penzionech i v hotelových komplexech a areálech s nejmodernějším vybavením. Správním městem oblasti je město Katerini, které leží jižně od Thessaloniki, ve vzdálenosti cca 65 km.
Doba letu z Prahy: cca 2 hodiny (letiště Thessaloniki)
Leptokaria Tradiční živé středisko leží asi 110 km jihozápadně od Soluně přímo pod svahy bájného Olympu. Pravděpodobně nejznámější středisko Olympské riviéry je lemováno písčito-oblázkovými plážemi s valouny různých velikostí. Středisko je vybaveno plnou infrastrukturou služeb, mezi kterými dominují nesčetné taverny, bary, obchody, butiky,diskotéky a další zábavní podniky.
Na plážích je k dispozici široká nabídka vodních sportů. Zapůjčit lze motorky, horská kola i auta. Přímé autobusové spojení směřuje do Soluně, a měst Larissa a Katerini. Město je ideálním východiskem pro horské výlety do masívu pohoří Olympu, který svou přirozenouhorskou kulisou brání přístupu severních větrů a deštivého počasí. Proto je Leptokaria místem s nadprůměrným počtem slunných dní.
Transfer z letiště trvá asi 110 minut.