Stát: Řecko

Informace o letovisku Ostrov Lefkada:

Ostrov Lefkada Jeden z nejkrásnějších ostrovů v Jónském moři je situován u západního pobřeží středního Řecka. S pevninou je spojen cca 40 metrů dlouhým mostem. Vnitrozemí ostrova je především hornaté. Zdejší vrcholky, pokryté četnou vegetací, se svažují k pobřeží, kde vytvářejí nádherné scenérie.
Ostrov mimo jiné proslul i svými dlouhými plážemi omývanými průzračně čistou vodou, z nichž se většina nachází na západním pobřeží, které jsou vklíněny mezi strmá skaliska.
Bohatá historie je zdokumentována v archeologickém muzeu, které najdeme v hlavním městě ostrova Lefkadě. Díky tomu, že turistický boom zde začal teprve nedávno, působí ostrov téměř nedotčeným dojmem. V mnohých vesničkách ještě stále můžeme spatřit tradiční život místních obyvatel, jejichž živobytím je rybaření, obdělávání malých políček či vinic.
Let z Prahy na letiště v Preveze trvá cca 2:30 hod.
Teploty vzduchu a vody- duben 20°C (voda 17°C), květen 25°C (voda 20°C), červen 29°C (voda 23°C), červenec 31°C (voda 25 °C), srpen 32°C (voda 25°C), září 29°C (voda 24°C), říjen 24°C (voda 22°C).