Stát: Řecko

Informace o letovisku Parga:

Parga příjemné městečko vystavěné v malebné zátoce obklopené zalesněnými svahy okolních hor se nachází na řecké pevnině v oblasti Epirus na břehu Jónského moře. Je vystavěno v mírném svahu, má promenádu podél moře s řadou obchůdků a restaurací, menší přístav pro jachty a menší loďky, malebné spletité úzké uličky s útulnými kavárnami či hospůdkami, kouzelná náměstíčka a rozvaliny starého tureckého hradu, který byl vystavěn na malém poloostrově nad městem. Právě odsud je nádherný panoramatický pohled na celou Pargu.
Přímo v Parze jsou k dispozici dvě pláže, písečná pláž s oblázky přímo v centru letoviska a menší oblázková pláž, která je vklíněna mezi skaliska. V pěší vzdálenosti (cca 15 minut chůze přes kopec a po schodech) najdeme ještě třetí pláž zvanou Valtos. Jedná se o nádhernou dlouhou písečnou pláž lemovanou zelení.
Nejpohodlnější spojení mezi Pargou a pláží Valtos je zajištěno po moři, kdy z přístavu několikrát denně odplouvají malé loďky, které Vás sem pohodlně za menší poplatek během cca 5 minut zavezou.
Romantické letovisko s možností nádherného koupání doporučujeme těm, kteří chtějí prožít klidnou dovolenou, kombinovanou s možností posezení v některé ze zdejších taveren či hospůdek.
Transfer z letiště v Preveze trvá cca 80 minut.