Stát: Řecko

Informace o letovisku Peloponés-Tolo:

Poloostrov Peloponés je část Řecka, kde je soustředěno nejvíce historických památek, především v kraji Argolida. Všem známá jsou jistě místa jako Korinth, kde apoštol Pavel šířil křesťanství. Mezi další místa patří např. Kalamata, kde se pěstují známé olivy, Messini, dokonale opevněné město z klasického období, Olympie, kde je pravidelně zapalován olympijský oheň.
Necháme-li stranou nyní všechna historická fakta, zůstává nám k odhalení ještě druhá strana lákadel Peloponésu, a tou bezesporu jsou překrásné písečné pláže, romantické zálivy, četné ostrůvky, svěží krajina, přátelští obyvatelé a kulinářské speciality.
Tolo Ideálně situované letovisko, které se může stát výchozím místem pro poznávaní okolních památek. Turisty, kteří před cestováním a poznáváním preferují klasickou dovolenou s relaxací a odpočinkem, nezklame zdejší písečná pláž, sportovní možnosti a hlavní třída s možností nákupů a posezení v kavárnách, restauracích, tavernách nebo barech.
Tolo je též ideální pro ty, kteří kombinují oba typy dovolené, tedy aktivní s pasivní. Ti pak mohou z Tola podnikat pěší procházky a výlety do okolí nebo zvolit příjemnou plavbu pohodlnou lodí z tolského přístavu. Možností denní i noční zábavy je též dostatek, pro děti je zde dětské hřiště a lunaparčík. Velkou výhodou celého pobřeží je mírně se svažující břeh a písčité dno, což ocení především rodiny s dětmi.
Tolo přiroste turistům rychle k srdci, snad proto, že nejde o komplex velkých hotelů a luxusních čtvrtí, ale pro svoji prostotu a malebnost. Přivstanete-li si a vydáte se ještě ospalou hlavní třídou až k přístavu, můžete pozorovat místní rybáře, jak se vracejí z rybolovu a chlubí se mezi sebou, kdo co nalovil a jak výhodně svůj úlovek prodá. Smažené malé rybičky, kalamáry, chobotničky, ústřice s citrónem jsou skutečnou delikatesou a v rybí taverně u břehu moře chutnají báječně. Také ranní koupel v moři je velmi osvěžující a posilující, stejně tak i procházka nebo kondiční běh podél pláže. Zde, u mořského břehu platí dvojnásob dobrá rada lékařů, dýchejte zhluboka.
Vzdálenost od Athén - cca 160 km.
Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.