Stát: Řecko

Informace o letovisku Rhodos-Faliraki:

Ostrov Rhodos patří díky svým antickým památkám a počtu slunečných dnů mezi nejvyhledávanější ostrovy světa. Ostrov růží, jak zní překlad jeho názvu, je největším ostrovem v souostroví Dodekanesos, které se nachází ve Středozemním moři blízko tureckých břehů.
Rhodos má několik pojmenování a přívlastků, říká se mu růžový, ibiškový, muzeum soch, zejména díky mohutné soše Kolosu (nedochované), jednoho ze sedmi divů světa.
Je až neuvěřitelné, jak působivé je hlavní město ostrova Rhodos, jeho pamětihodnosti a historické areály, obdivovat budete také přírodní krásy, malebná zákoutí u pobřeží, dlouhé písečné nebo oblázkové pláže, čistotu moře, horská pásma, věčně zelené lesy, svěží vzduch provoněný bylinkami a kořením. Řekové hodně a rádi jedí, ovšem pestrost zdejších specialit je opravdu záviděníhodná. Jídelní lístky v restauracích a tavernách se podobají spíše telefonním seznamům, tak bohatá a pestrá je nabídka. Stejně tak krámky, obchody a obchůdky zdejších prodavačů. Najít zde můžete opravdu vše, od malé levné cetky až po umělecká díla vysoké ceny. Během pobytu na Rhodu doporučujeme navštívit v hlavním městě přístav Mandraki, Rytířskou uličku, Velmistrovský palác a archeologické muzeum.
Na Rhodu by si měl každý vybrat dle svých představ a možností. A o tom, že možnosti tady skutečně jsou, se přesvědčíte sami.
Faliraki Dříve malá rybářská vesnička, nyní jedno z nejrušnějších atraktivních letovisek, vzdálené 16 km východně od města Rhodos. Najdete tu několik kilometrů dlouhé písečné pláže s velkou nabídkou vodních sportů, nespočetné množství restaurací, taveren, kaváren a barů. Milovníky vodních radovánek jistě potěší nově otevřený aquapark. Podél pláží vyrostly během let mnohé hezké hotelové komplexy. Ve vzdálenosti 6 km, blízko velkého oblázkového zálivu Afandou, leží 18ti jamkové golfové hřiště. Vzdálenost od letiště je 16 km.