Stát: Řecko

Informace o letovisku Rhodos-Kolymbia:

Ostrov Rhodos patří díky svým antickým památkám a počtu slunečných dnů mezi nejvyhledávanější ostrovy světa. Ostrov růží, jak zní překlad jeho názvu, je největším ostrovem v souostroví Dodekanesos, které se nachází ve Středozemním moři blízko tureckých břehů.
Rhodos má několik pojmenování a přívlastků, říká se mu růžový, ibiškový, muzeum soch, zejména díky mohutné soše Kolosu (nedochované), jednoho ze sedmi divů světa.
Je až neuvěřitelné, jak působivé je hlavní město ostrova Rhodos, jeho pamětihodnosti a historické areály, obdivovat budete také přírodní krásy, malebná zákoutí u pobřeží, dlouhé písečné nebo oblázkové pláže, čistotu moře, horská pásma, věčně zelené lesy, svěží vzduch provoněný bylinkami a kořením. Řekové hodně a rádi jedí, ovšem pestrost zdejších specialit je opravdu záviděníhodná. Jídelní lístky v restauracích a tavernách se podobají spíše telefonním seznamům, tak bohatá a pestrá je nabídka. Stejně tak krámky, obchody a obchůdky zdejších prodavačů. Najít zde můžete opravdu vše, od malé levné cetky až po umělecká díla vysoké ceny. Během pobytu na Rhodu doporučujeme navštívit v hlavním městě přístav Mandraki, Rytířskou uličku, Velmistrovský palác a archeologické muzeum.
Na Rhodu by si měl každý vybrat dle svých představ a možností. A o tom, že možnosti tady skutečně jsou, se přesvědčíte sami.
Kolymbia Menší poklidné letovisko východního pobřeží, jižně od Faliráki, při vjezdu do letoviska všechny upoutává dlouhá eukalyptová alej. Největší atraktivitou letoviska je zátoka, idylické pobřeží a pláže, které jsou oblázkové, oblázkovo - písčité a čistě písčité. Na plážích jsou možnosti vodních sportů a zábavy. Kolem letoviska jsou též turistické stezky, rozhodně doporučujeme podnikat ranní nebo večerní procházky, sledovat krajinu, prostředí, zdejší flóru a faunu. V centru nechybí restaurace, taverny, kavárny, bary, obchody s potravinami a suvenýry, také jsou zde bankomaty a v obchodech je možné obvykle platit platebními kartami.
Také můžeme doporučit výlety do hlavního města, do Lindosu nebo i do vzdálenějších míst na ostrově, městská linka je velmi frekventovaná a cestování je poměrně snadné.
Vzdálenost od Rhodosu: cca 27 km.
Hodnocení letoviska: ideální pro všechny generace, čeká Vás relaxační, oddychová dovolená.