Stát: Řecko

Informace o letovisku Rhodos-Lardos:

Ostrov Rhodos patří díky svým antickým památkám a počtu slunečných dnů mezi nejvyhledávanější ostrovy světa. Ostrov růží, jak zní překlad jeho názvu, je největším ostrovem v souostroví Dodekanesos, které se nachází ve Středozemním moři blízko tureckých břehů.
Rhodos má několik pojmenování a přívlastků, říká se mu růžový, ibiškový, muzeum soch, zejména díky mohutné soše Kolosu (nedochované), jednoho ze sedmi divů světa.
Je až neuvěřitelné, jak působivé je hlavní město ostrova Rhodos, jeho pamětihodnosti a historické areály, obdivovat budete také přírodní krásy, malebná zákoutí u pobřeží, dlouhé písečné nebo oblázkové pláže, čistotu moře, horská pásma, věčně zelené lesy, svěží vzduch provoněný bylinkami a kořením. Řekové hodně a rádi jedí, ovšem pestrost zdejších specialit je opravdu záviděníhodná. Jídelní lístky v restauracích a tavernách se podobají spíše telefonním seznamům, tak bohatá a pestrá je nabídka. Stejně tak krámky, obchody a obchůdky zdejších prodavačů. Najít zde můžete opravdu vše, od malé levné cetky až po umělecká díla vysoké ceny. Během pobytu na Rhodu doporučujeme navštívit v hlavním městě přístav Mandraki, Rytířskou uličku, Velmistrovský palác a archeologické muzeum.
Na Rhodu by si měl každý vybrat dle svých představ a možností. A o tom, že možnosti tady skutečně jsou, se přesvědčíte sami.
Lardos Tato malebná vesnička se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova. Vedle krásné krajiny jsou zde i obchody a taverny. Vzdálenost od letiště je 35 km.