Stát: Řecko

Informace o letovisku Rhodos-Stegna:

Ostrov Rhodos patří díky svým antickým památkám a počtu slunečných dnů mezi nejvyhledávanější ostrovy světa. Ostrov růží, jak zní překlad jeho názvu, je největším ostrovem v souostroví Dodekanesos, které se nachází ve Středozemním moři blízko tureckých břehů.
Rhodos má několik pojmenování a přívlastků, říká se mu růžový, ibiškový, muzeum soch, zejména díky mohutné soše Kolosu (nedochované), jednoho ze sedmi divů světa.
Je až neuvěřitelné, jak působivé je hlavní město ostrova Rhodos, jeho pamětihodnosti a historické areály, obdivovat budete také přírodní krásy, malebná zákoutí u pobřeží, dlouhé písečné nebo oblázkové pláže, čistotu moře, horská pásma, věčně zelené lesy, svěží vzduch provoněný bylinkami a kořením. Řekové hodně a rádi jedí, ovšem pestrost zdejších specialit je opravdu záviděníhodná. Jídelní lístky v restauracích a tavernách se podobají spíše telefonním seznamům, tak bohatá a pestrá je nabídka. Stejně tak krámky, obchody a obchůdky zdejších prodavačů. Najít zde můžete opravdu vše, od malé levné cetky až po umělecká díla vysoké ceny. Během pobytu na Rhodu doporučujeme navštívit v hlavním městě přístav Mandraki, Rytířskou uličku, Velmistrovský palác a archeologické muzeum.
Na Rhodu by si měl každý vybrat dle svých představ a možností. A o tom, že možnosti tady skutečně jsou, se přesvědčíte sami.
Stegna Malé letovisko omývané Středozemním mořem, které leží na východním pobřeží Rhodosu, cca 35 km od stejnojmenného hlavního města. Tuto malebnou vesničku si zajisté zamilujete pro její krásnou širokou písečnou pláž a panorama drsných hor. Stegna má nezaměnitelnou atmosféru řeckého venkova, kde život plyne pomalu a v poklidu, večery se tu tráví v tavernách a barech u pláže s krásným výhledem na moře - zkrátka, ideální místo pro odpočinek a relaxaci.