Stát: Řecko

Informace o letovisku Thassos-Skala Potamias:

Ostrov Thassos Mýtický ostrov Sirén, které zpěvem lákaly plavce do zkázy, to je Thassos. Hornaté vnitrozemí, zelené borovicové lesy a členité pobřeží dělá z ostrova ozdobu Egejského moře a jeden z nejmalebnějších řeckých ostrovů.
Od řecké pevniny je vzdálen pouze 8 km, usazen v Kavalském zálivu jako drobná perla. Archeologové jej milují stejně jako turisté, protože ke křišťálově čisté vodě, skalnatým zálivům a překrásným plážím se druží i bohaté nálezy a slibné lokality pro jejich vědecký zájem. Severní a východní svahy jsou strmé, na jihu a západě klesá pohoří mírněji k moři a tvoří četné hluboké písčité zátoky s křišťálově čistou vodou.
Jsou zde mimořádně dobré podmínky pro klidnou a příjemnou dovolenou. Stavby na ostrově málokdy převyšují dvě patra a jsou v úplném souladu s okolím. Na veřejných plážích jsou půjčovny sportovních potřeb, slunečníků a lehátek, letoviska nabízejí kavárny, restaurace, diskotéky i místní folklor. Spojení s pevninou obstarávají trajekty.
Skala PotamiasMalé letovisko nacházející se po pravé straně zálivu Potamias, zatímco na levém okraji leží Skala Panagias. Vysoké topoly, košaté borovice, stříbrolistnaté olivy lemují dlouhé pobřeží se zlatavým pískem, která se jmenuje Chrissi Akti (Golden Beach). Cesta, která tady ústí, míjí různé taverny, restaurace a obchůdky, na jejím konci stojí skromná kaplička s břidlicovou střechou. Na okraji zálivu, pod borovicovou strání, je malý přístav ve kterém nacházejí útočiště rybářské lodě a bárky, jakož i sportovní a rekreační plavidla. Vedle stojí staré klášterní loděnice z roku 1892, které bývaly místem zimního odpočinku lodí. V dnešních dnech, slouží loděnice po generální opravě jako noční zábavní podnik.