Stát: Řecko

Informace o letovisku Thassos-Skala Sotiros:

Ostrov Thassos Mýtický ostrov Sirén, které zpěvem lákaly plavce do zkázy, to je Thassos. Hornaté vnitrozemí, zelené borovicové lesy a členité pobřeží dělá z ostrova ozdobu Egejského moře a jeden z nejmalebnějších řeckých ostrovů.
Od řecké pevniny je vzdálen pouze 8 km, usazen v Kavalském zálivu jako drobná perla. Archeologové jej milují stejně jako turisté, protože ke křišťálově čisté vodě, skalnatým zálivům a překrásným plážím se druží i bohaté nálezy a slibné lokality pro jejich vědecký zájem. Severní a východní svahy jsou strmé, na jihu a západě klesá pohoří mírněji k moři a tvoří četné hluboké písčité zátoky s křišťálově čistou vodou.
Jsou zde mimořádně dobré podmínky pro klidnou a příjemnou dovolenou. Stavby na ostrově málokdy převyšují dvě patra a jsou v úplném souladu s okolím. Na veřejných plážích jsou půjčovny sportovních potřeb, slunečníků a lehátek, letoviska nabízejí kavárny, restaurace, diskotéky i místní folklor. Spojení s pevninou obstarávají trajekty.
Skala Sotiros Malé letovisko Skala Sotiros, které se nachází na západním pobřeží ostrova, nabízí svým návštěvníkům rybí taverny, restaurace, kavárny a malé tržiště. Od hlavního města Thassosu je vzdáleno 21 km. Městečko s příjemnou řeckou atmosférou je dalším představitelem celé řady letovisek, jehož obyvatelé se původně živili rybařením a teprve v posledních letech využili nádherných pláží a moře k rozvinutí cestovního ruchu. Pokud by jste si chtěli udělat výlet na pevninu, můžete využít trajektů, které odplouvají pravidelně ze Skala Prinos.