Stát: Brazílie

Informace o letovisku Rio De Janeiro:

Proslulé Rio, jak se městu také říká, je jedním z nejlépe položených měst světa. Vmáčknuté mezi svahy zdejších hor a obklopené nekonečným oceánem totiž působí vskutku impozantně. Ve městě žije v současné době okolo sedmi milionů obyvatel, čímž se Rio řadí mezi největší obydlené plochy světa. Místní obyvatelé - Cariocas - prý milují zábavu jako žádní jiní lidé. Pláže, samba, pivo, fotbal a tradiční místní alkohol Cachaca, to je jejich život.Rio ale není jen místem zábavy a světoznámého karnevalu, ale také město s mnoha velkými problémy, přičemž některé z nich jsou doslova alarmující. Třetina obyvatel žije v chatrčích na okrajích města. Chudí nemají školy, doktory ani práci. To vše je živnou půdou pro dealery drog, násilí a epidemie. Zkorumpovanost a brutalita místní policie je pověstná. Rio je tedy vnímáno jako nebezpečné město, což je důvod poklesu zájmu turistů v posledních letech.
Zřejmě nejslavnější pláží světa je Copacabana, která se táhne v délce 4,5 kilometru v okolí údajně nejhustěji obydlené části planety. Nejluxusnější a nejkrásnější pláží je Ipanema. Další významné pláže města jsou Pepino, Flamengo, Praia barra da Tijuca a Aproador. Jen několik minut chůze od Copacobany se na 120 kilometrech čtverečních rozkládá Parque Nacional de Tujuca, překypující zelenými lesy s desítkami druhů stromů a pohádkovými vodopády.
Skutečným pojmem je tradiční karneval, který doprovází pompézní oslavy ve všech částech města a na ulicích. V této době Rio žije sambou, erotikou, zábavou a smíchem v neskutečné záplavě barev.