Stát: Chorvatsko

Informace a recenze o letovisku Ostrov Dugi Otok:

Dugi Otok Ostrov o rozloze 124 km2 v zadarské ostrovní skupině Severodalmatských ostrovů, ve vnějším pásu. Má protáhlý tvar (43 km délka), jak naznačuje jeho název (dugi = dlouhý).
Tento nádherný ostrov je pravou příležitostí k odpočinku v panenské přírodě. Jsou zde překrásné, osamělé pláže, největší přírodní přístav na jadranských ostrovech, přírodní park a bohatá obora s muflony. Lesnaté severozápadní pobřeží ostrova oplývá hojností rozsáhlých písčitých pláží. Na ostrově je řada malých rybářských osad a domů. Díky své ekologické čistotě je místní podmořský svět osídlen velkým počtem druhů ryb, raků, mušlí a korálů. Je pravým objevem pro každého potápěče.
Stále více rekreantů přijíždí v posledních letech na Dugi otok, který láká svými mimořádně krásnými plážemi, výbornými podmínkami pro všechny vodní sporty. V obci Božava je prestižní potápěčská škola, jsou tu výborné terény pro potápění, zdejší vody skýtají možnost bohatých úlovků ryb a plodů moře, jsou tu i velmi dobré podmínky pro windsurfing a jachtink.
Nelze také opomenout blízkost Kornatských ostrovů (národní park Kornati), které jsou magnetem pro všechny milovníky nedotčené přírody v tomto jedinečném ostrovním labyrintu.