Stát: Chorvatsko

Informace a recenze o letovisku Ostrov Korčula:

Ostrov KORČULA Ostrov Korčula je nejnavštěvovanější z jihodalmatských ostrovů. Leží mezi Hvarem a Lastovem jihozápadně od poloostrova Pelješac a je považován za nejzelenější ostrov Jadranu.
Korčula se rozvíjí jednak jako ostrov významných kulturně historických památek (město Korčula, dále Blato, Lumbarda, Čara aj.), jednak díky svým přírodním podmínkám. Překrásný ostrov se stal oblíbeným místem pro milovníky jachtingu, surfování, potápění a dalších vodních a jiných sportů. Předností Korčuly je poměrně značná nabídka kvalitního ubytování (hotely, bungalovy, stravovací zařízení). Téměř zde chybí kempy.
Má příjemné podnebí s vysokým počtem hodin slunečního svitu. Jeho terén se zvedá do výše 568 m, na pobřeží a přilehlých ostrůvcích jsou překrásné oblázkové pláže. Právě příznivé klimatické podmínky přispívají k vysoké návštěvnosti Korčuly i v mimosezónních měsících.
Ostrov Korčula má spojení trajektem z přístaviště Korčula-Dominće (v těsné blízkosti městečka Korčuly) s Orebićem na poloostrově Pelješac a s Drvenikem na Makarské riviéře. Přístav Dominće je zastávkou rychlé trajektové linky Rijeka - Zadar - Split - Stari Grad (Hvar) - Korčula-Dominče (Korčula) - Sobra (Mljet) - Dubrovník - Bari (Itálie). Vyplouvají odtud mezinárodní trajekty do Ancony v Itálii se zastávkami ve Starém Gradu na Hvaru a ve Splitu. Přístav přímo ve městě slouží především výletním lodím a jachtám.