Stát: Chorvatsko

Informace a recenze o letovisku Ostrov Ugljan-Kukljica:

Ostrov Ugljan Ostrov o ploše 50,2 km2 v zadarské skupině Severodalmatských ostrovů, v jejich vnitřním pásu. Leží přímo proti Zadaru, hlavnímu centru Severní Dalmácie.Ugljan patří k nejhustěji sídleným ostrovům na Jadranu. Žije na něm 7600 obyvatel. Vápencové části Ugljanu pokrývá většinou makchie, takže ostrov je na pohled téměř celý zelený. Tam, kde jsou dolomity, se s úspěchem intenzivně pěstují olivovníky. Olivy jsou od pradávna hlavní plodinou ostrova; je jich tu na 100 tisíc. Dále se pěstují i fíkovníky a vinná réva.
Jsou zde velmi dobré podmínky pro koupání. Proto stoupá počet těch, kdo se rozhodují pro dovolenou právě na tomto ostrově, a to nejen v hlavním letovisku Kukljica (kde dobré ubytování v apartmánech, bungalovech i v soukromí, dobré možnosti koupání, vodních sportů i zábavy), ale i v ostatních místech na ostrově (menší hotely, ubytování v soukromí).
Kukljica Oblíbené, živé letovisko při silnici procházející celým ostrovem a pokračující na ostrov Pašman. 2 km od Kukljice most přes mořský průplav Ždrelac spojující ostrov Ugljan s Pašmanem.
Kukljica je největší letovisko na Ugljanu. Svými pěknými kamenitými i písčitými plážemi a borovými lesy má předpoklady pro další rozvoj. Koupat se lze po celém břehu poloostrova Zaglav (turistický areál Zelena punta), kde skalnatý břeh je částečně vybetonován a místy přerušen oblázky. Nejpěknější pláže lemované borovým porostem jsou na jihozápadním pobřeží ostrova