Stát: Chorvatsko

Informace a recenze o letovisku Primošten:

Primošten je malebné starobylé městečko, které je pravou perlou severní Dalmácie. V posledních letech se stalo jedním z nejvyhledávanějších letovisek Jadranu. Na nevelkém ostrůvku se ve středověku ukrývali lidé z okolí před tureckými nájezdy. Když nebezpečí pominulo, byl úzký průliv mezi ostrovem a pevninou přemostěn, a tak se zrodil i název osady Primošten.
Mimořádnou oblibu získalo letovisko pro své kouzelné oblázkové pláže na jednom poloostrově a večerní společenský život ve starém městě na poloostrově druhém. Na nevelkém, piniemi porostlém poloostrově Raduča jsou dvě protilehlé oblázkové pláže, jedna ukrytá v zálivu, druhá u otevřeného moře.
Pláže oblázkové, místy skalnaté, s pozvolným vstupem. Překrásné pláže s nespočetnými malými a většími zátokami. Každý si zde může najít tu svou zátoku a být tak daleko od větších a rušných pláží.
Moře průzračné a třpytivé, s nesčetným počtem ostrovů a ostrůvků, nabízí klid a pohodu při pohledu na svou hlubokou a tmavou modř.
Doporučené trasy z ČR České Budějovice, D. Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, Ljubljana, Postojna, Jelsane, Rijeka, Primošten
Jihlava, Znojmo, Vídeň, Graz, Šentilj , Maribor, Zagreb,Karlovac, Plitvice, Gračac, Benkovac, Primošten
VZDÁLENOSTI - Praha 1000 km - Brno 850 km