Stát: Francie

Informace o letovisku Franc.Riviéra-Nice:

Francouzská riviéra Francouzská riviéra je okouzlující pobřeží s bohatou historií lemující francouzskou pevninu od Marseille až po Menton. Návštěvníci z celého světa jsou sem přitahováni nejen příznivými klimatickými podmínkami danými blízkostí přímořských Alp s osvěžující brízou, úchvatnou přírodou a azurovým mořem s písečnými plážemi, ale i atraktivními letovisky a množstvím kulturních památek. To vše nabízí prožití dovolené pro každého podle jeho přání.
Svou oslnivostí světla a silou barev zlákal tento kraj mnoho malířů, mezi jinými např. H. Matisse a P. Picassa. Teplé sluneční paprsky zvýrazňují barvy a vůně. Papriky, česnek a olivy proměňují síť plnou středomořských ryb v živý epitaf provensálské kuchyně - bujabézu.
Nechte se zlákat i Vy a vydejte se s námi za krásou Azurového pobřeží.
Nice Nice, královna a hlavní m?sto francouzské Riviery, m?sto všech zálib, zářících oslav, festivalů a dlouhých, bláznivých, provon?ných nocí na břehu Středozemného moře; Nice, m?sto paláců a kasin.
Nice – místo s bohatou historií, která se počíná psát už od dob antických, dnes největší letovisko na Azurovém pobřeží. Od konce 18. století bylo město vyhledávaným prázdninovým cílem šlechty a honorace a dnešní hosté mohou stále obdivovat jeho oslnivou krásu, jedinečnou atmosféru Anglické promenády, pěkné pláže a velkolepé paláce, hotely a městské domy z minulého století. Největší událostí je pro město každoroční karneval, který se koná v únoru. Po celou sezónu však Nice žije bezpočtem kulturních a společenských akcí všeho druhu.
Je zde možné navštívit 17 muzeí (Matisse, Chagall, aj.), desítky galerií a butiků.
Pobyt v Nice je správnou volbou pro všechny, kdo si chtějí město užít, posedět v místních kavárnách a restauracích, zajít na květinový a zeleninový trh v Cours Saleya, anebo se vydat na výlety do blízkého okolí. Milovníci umění jezdí nejen do mondénního Monte Carla, ale také do Picassova Vallouris nebo městečka Biot (Musée Fernand Léger). Zážitkem je i některá z vyhlídek nad řekou Loup a saracenská pevnost Gourdon. Téměř povinností je potom cesta do středověkého St-Paul-de-Vence s unikátní kolekcí děl moderního umění (Fondation Maeght).