Informace o zemi: Francouzská Polynésie

Zeměpisné údaje:

Pět souostroví a celkem 118 ostrovů v Jižním Pacifiku dohromady vytváří Polynésii, místo, jež přitahuje svými nádhernými písčitými plážemi, blankytně modrým mořem, korálovými útesy a bujnou vegetací stále více turistů.Více než 2/3 obyvatelstva žije na souostroví Tahiti s hlavním městem Papeete, jež je také výchozím bodem k návštěvě dalších souostroví, především nedalekých ostrovů Moorea či světoznámého souostroví Bora Bora. Díky příznivým klimatickým podmínkám, kráse místních žen a rozmanité přírodě na tuto dovolenou jistě dlouho nezapomenete.

Tipy a kam na výlet v Francouzská Polynésie

ve všech hotelech je na recepci možné zakoupit fakultativní výlety s anglicky nebo francouzsky hovořícími průvodci. Nejoblíbenějšími výlety jsou okruhy po ostrovech a krmení a plavání s žraloky a rejnoky. Během pobytu na hlavním ostrově Tahiti určitě nevynechejte celodenní výlet kolem ostrova Tahiti se zastávkami v muzeích Tahiti, Paula Gauguina.

Víza, vízum a obecné vízové informace:

občané ČR i SR mají s Francouzskou Polynésií bezvízový styk, při letech přes USA však nutné vstupní vízum do USA!

Měna, aneb čím se platí:

oficiální měnou je pacifický frank, který je pevně vázán na Euro. Za jedno Euro je 119,- pacifických franků (CPF). Platební karty jsou všude běžně přijímány.

Kolik co stojí a ceny:

pobyt ve Francouzské Polynésii patří mezi nejdražší na světě. Orientační cena večeře v hotelovém resortu je od 18,- Euro do 50,- Euro dle kategorie hotelu, nealko nápoje cca 2,- Euro, pivo cca 3,- Euro. Vodu z vodovodní sítě je většinou pitná, přesto doporučujeme zakoupit vodu v plastových lahvích v místních obchodech.

Doprava a dopravní informace:

Pronájem automobilu: orientační cena pronájmu automobilu je cca 60,- Euro na den a více dle typu automobilu + pojištění.

Jazyk a jak se domluvím v Francouzská Polynésie:

úřední jazykem je francouzština, anglicky se domluvíte ve turistických centrech.

Lékař a lékařské důležité informace:

při pobytu ve Francouzské Polynésii není vyžadováno žádné speciální očkování.

Zajímavosti a informace o Francouzská Polynésie:

Časový posun: - 11hodin vůči středoevropskému času. Elektrické napětí: 220 V. Doporučujeme s sebou adaptér. Sportovní aktivity: na všech ostrovech jsou na plážích centra vodních sportů, kde je možné za poplatek využít širokou nabídku vodních sportů. Nejoblíbenějšími sportovními aktivitami je určitě potápění a šnorchlování vzhledem k blankytně modrému oceánu a pestrobarevnému podmořskému světu.