Stát: Kréta - Řecko

Informace o letovisku Kokkini Hani:

Kokkini Hani Dnes již velmi známé a vyhledávané letovisko (v překladu znamená „červený hotel“) na severním pobřeží východně od hlavního města Heraklionu. Těsně před přistáním našeho charterového letu si můžete vychutnat z výšky pohled na letovisko a hádat, do kterého hotelu, studia či apartmánu Vás za chvilku autobus odveze. Z letoviska je možné cestovat městskou linkou do ostatních letovisek a měst, stejně tak je velmi frekventované spojení s hlavním městem Heraklionem, kam můžete vyrazit na nákupy či zábavou.
Zdejší pláže jsou převážně písčité s pozvolným vstupem do moře, najít zde můžete i pláž oblázkovou nebo kamenitou. Na pláži je možnost pronájmu slunečníků a lehátek i možnosti vodních sportů za poplatek.
V letovisku je malá archeologická lokalita - letní sídlo Mínójců, několik restaurací, pekáren, cukráren, kaváren, taveren, pizzerií, barů, marketů, supermarketů, stánků s rychlým občerstvením a obchodů se suvenýry. V letovisku jsou též 2 kostelíčky. V nedaleké vesnici Anopolis nad letoviskem se konají krétské večírky a dále je zde vodní park Water City, odkud je krásný výhled do kraje, na Kokkini Hani a moře.
Vzdálenost od Heraklinou: cca 18 km.
Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.