Stát: Kypr

Informace o letovisku Larnaka:

Larnaka Říká se, že Larnaka je branou do Kypru, je zde letiště i moderní přístav jachet. Je důležitým turistickým střediskem, které je dál od vlastního centra města - v zátoce Larnaka je vybudována pobřežní promenáda s palmami a spousta hotelů i restaurací. Současné město bylo vybudováno na místě starověkého Kitionu. Zbytky starého města naleznete asi 1 km od centra města. Nápisy a štítky přibližují historii města a popisují archeologické nálezy a jejich hodnotu.
Za zmínku stojí archeologické muzeum se sbírkou keramiky ze starověkého Kitionu, neolitické sídliště Hirokitia nedaleko Larnaky, které je jedním z nejdůležitějších prehistorických nalezišť ve východním Středomoří a je chráněno mezinárodní organizací UNESCO, mešita Grand Mosque či posvátné islámské místo Hala Sultan, ležící na Slaném jezeře. Larnaka Salt Lake nebo-li Larnacké slané jezero se nachází mezi městem Larnaka a mezinárodním letištěm, v zimě je domovem tisícům plameňáků a ostatním druhům ptáků, v létě však vysychá a zůstává v něm jen tenká vrstva soli.
Pláže - v této oblasti najdete typicky městské pláže s tmavším jemným pískem nebo drobnými kamínky a moře s čistou vodou.
• Vzdálenost od Agia Napy: cca 37 km.
• Transfer od letiště v Larnace: cca 10 km.
• Hodnocení letoviska: vhodné pro relaxaci a odpočinek i jako výchozí místo pro různé výlety po ostrově a do okolí města. Ze zdejšího přístavu se vyjíždí na okružní plavby po Středozemním moři.