Stát: Kypr

Informace o letovisku Limassol:

Limassol jedno z nejvýznamnějších turistických středisek ostrova Kypru, je druhým největším městem na Kypru a hlavním přístavem ostrova a řecky se nazývá Lemesos. Po celém městě i jeho okolí je rozeseto mnoho historických a archeologických památek a zajímavostí (starověké naleziště Kourion či Amathous, amfiteátr v Episkopi, Hrad Kolossi), muzea (lidového umění, byzantského umění), veřejné parky, zoologická zahrada aj., ale také hypermoderní budovy bank a zahraničních společností a luxusní hotely, které daly vzniknout názvu „Malá Paříž“, kterým bývá Limassol označován. Konají se zde různé slavnosti a festivaly vína a karnevaly. Nejznámější turistickou atrakcí města je místní hrad Limassol vybudovaný v byzantském stylu. Dokonce zde prý v místní kapli v r. 1191 korunoval Richard III. Lví srdce královnu Anglie Berengariu z Navarry. Na hradě je umístěné muzeum středověku (Medieval Muzeum), které uchovává byzantské a středověké předměty zahrnující mimo jiné i tureckou keramiku, zlaté předměty užívané v kostelích, zbraně a oblečení.
Pláže: přímo v Limassolu jsou dlouhé písečné pláže či pláže písčito-oblázkové. V okolí se nachází další známé pláže jako Lady´s Mile Beach (nejbližší pláž od Limassolu, je dlouhá 7 km a lemuje ji několik hospůdek, které nabízejí občerstvení), Govenor´s Beach (nachází se cca 30 km na východ od Limassolu, pláž má tmavý písek), Kourion Beach (nedaleko Sovereign Base Area, jezdí sem místní autobusy z Limassolu), Avdimou Beach (cca 17 km na západ od Kourion Beach (je to divoká písčitá pláž s velmi čistou vodou), Pissouri Bay (oblíbené turistické místo, je zde několik restaurací a kaváren).
Pobavení, pohyb i odpočinek lze prožít ve vodním parku WET a WILD se spoustou skluzavek, tobogánů a ostatních atrakcí, který se nachází přímo v Limassolu, další větší vodní areál je v nedalekém Fasouri.
• Vzdálenost od centra Paphosu: cca 77 km.
• Transfer od letiště v Paphosu: cca 60 km.
• Vzdálenost od centra Larnaky: cca 70 km.
• Transfer od letiště v Larnace: cca 73 km.
• Hodnocení letoviska: moderní, rušné, živé