Informace o zemi: Lyžování v Rakousku

Zeměpisné údaje:

Rakouské Alpy jsou pro české lyžaře přitažlivé nejen svou krátkou vzdáleností od našich hranic, ale i pestrou škálou sjezdových tratí různé náročnosti, které ocení zkušený lyžař stejně jako začátečník. Lyžařské areály, disponující velkým počtem lanovek a vleků, umožňují milovníkům zimních sportů jejich mnohostranné využití. Bílému sportu se v Rakousku můžete věnovat po celý rok díky 8 ledovcovým areálům - např. Kaprun, Dachstein, Stubaital nebo Hintertux. Nespornou výhodou je ubytování v rodinných pensionech a soukromých apartmánech s milým přístupem majitelů, kteří ve většině ubytovacích zařízeních i bydlí.

Zajímavosti a informace o Lyžování v Rakousku:

Rakousko je pro české lyžaře zemí zaslíbenou. Zde jsou tři hlavní důvody:
1) Není to daleko (z Čech je to do Alp blíže než do Tater), dá se tam jet na týden stejně jako na víkend a náruživým lyžařům stojí za to vyrazit do předalpských středisek i na pouhý den. Na rozdíl od Francie, kde střediska přísně dodržují týdenní turnusy, není problém si koupit třídenní permanentku, ubytovat se třeba od úterka do čtvrtka a na snídani jít ještě v pátek.
2) Hory nabízejí všechno, co si lze na lyžích přát. Pohodlné a bezpečné sjezdovky pro naprosté začátečníky i ty, kteří se jen chtějí vozit na čerstvém vzduchu z kopce, výborně upravené prudké svahy pro sportovce, ledovce po celý rok, lyžování v terénu, nekonečné běžecké tratě, skialpinistické trasy a vyhlášené snowboardové areály.
3) Mluví se tu sice německy a většinou se lze domluvit i pár anglickými větami, ale mentalita místních lidí je stejná jako v Česku. Stejná je dokonce i dechovka, kroje, knedlíky a šnaps tu chutná podobně jako české destiláty.
Každý rok do této země jezdí lyžovat kolem sedmdesáti tisíc Čechů. Pečliví Rakušané mají spočítáno, že je to přes čtyři sta zaplacených nocí v ubytovnách, penzionech a hotelích.