Stát: Ostrov Ibiza - Španělsko

Informace o letovisku Ostrov Ibiza:

Ostrov Ibiza nabízí panenskou přírodu a nádherné písčité pláže, obklopené borovými a piniovými háji. Pro svoji architekturu typických bílých přízemních stavení a přátelskou atmosféru, je nazýván rovněž „Bílý ostrov lásky“. Neopakovatelná je romantika úzkých křivolakých uliček historického starého města Eivissa – metropole ostrova, kde na Vás čeká celá řada barů a restaurací, originálních kaváren, galerií, butiků, elegantních obchůdků s kouzlem místní originality a především dominantní středověká pevnost Dalt Villa.
Pohostinnost místních obyvatel a velké množství zábavy jen dokreslují atmosféru, která pravidelně přitahuje umělce z celého světa. Milovníci přírody budou okouzleni palmami, opunciemi, olivovníky atd. Typické pro tento ostrov jsou písečné zálivy s tyrkysově modrým mořem (španělsky calas), čisté písečné pláže orámované strmými skálami.
Doporučujeme využít výhodnějších podmínek k pronájmu auta, navštívit vnitrozemí a některou z překrásných calas, můžete obdivovat i nádherný přírodní úkaz, kamenný ostrov Es Vedra, který má prý obrovskou magnetickou sílu a je opředen mnoha bájemi. Na Ibize si přijdou na své milovníci nočního života a zábavy, nejen ve větších letoviscích, ale i v hlavním městě Eivissa.
Teploty vzduchu a vody - květen 23°C (voda 19°C), červen 27°C (voda 21°C), červenec (29°C (voda 24°C), srpen 30°C (voda 25°C), září 28°C (voda 24°C), říjen 25°C (voda 22°C).