Stát: Turecko

Informace o letovisku Side:

Turecká riviéra je nejvýznamnější oblastí letní rekreace v Turecké republice. Jde o pás krásných písčitých a oblázkových pláží, který se táhne podél 3000 metrů vysokého pohoří Taurus v délce 300 km. Oblast je vyhledávána klienty z celé Evropy zejména pro možnost prožití nádherné dovolené u moře se sluneční garancí a přitom poznat nefalšovanou chuť orientu, výhodně nakoupit a prohlédnout si i řadu antických památek. Kvalita ubytovacích a stravovacích služeb i komplexnost vybavení hotelových areálů a klubů přitom splňuje i ty nejvyšší nároky. Vzhledem k poloze ve východním Středomoří umožňuje oblast navíc kvalitní koupání v příjemně vyhřáté vodě od dubna až do listopadu.
Side se nachází 75 km východně od Antalye, je to jedno z předních antických sídlišť v Turecku. Snad žádné jiné město neposkytuje tak grandiózní syntézu antiky a současnosti. Již při vstupu do města vás uchvátí antický amfiteátr a mohutné městské hradby. Procházka malebným rybářským přístavem vede kolem útulných restaurací na agoru a k Athéninu a Apollónovu chrámu. Za svou popularitu vděčí Side unikátní poloze na poloostrovu lemovaném dlouhými písečnými plážemi. Oranžové háje a bavlníkové plantáže stejně jako kvetoucí vegetace umocňují přirozenou nádheru tohoto zákoutí. V létě je město uzavřeno automobilům a mění se v jeden velký bazar. Jedině v Side panuje atmosféra antiky uprostřed živého a moderního rekreačního střediska.
Dřívější známá pirátská osada Side je dnes jedním z nejoblíbenějších turistických středisek. Romantické (někdy až mystické) staré město se svými křivolakými uličkami a množstvím obchůdků s koberci, koženými výrobky, suvenýry a malým rybářským přístavem je přímo stvořeno pro příjemné večerní procházky. Hotely stojí na dlouhé písečné pláži západně od města Side. Na oblázkové a písečné pláži na východě vyrostly v posledních letech zcela nové hotely a turistická střediska. Místo je vhodné pro náročnější klientelu, rodiny s dětmi a romantické osoby.