Stát: Venezuela

Informace o letovisku Los Roques:

Los Roques - poklidné karibské korálové ostrůvky (leží cca 150 km od ostrovů Aruba, Curaçao, Bonire), kde nenajdete silnice ani rozvinutý turistický ruch, jsou národním parkem Venezuely a světovým přírodním klenotem, kde průměrná celoroční teplota neklesá pod 27 °C. Souostroví (90 korálových ostrůvků z 80 % neobydlených) je lemováno průzračně čistým mořem a plážemi s bílým jemným pískem. Žije zde mnoho druhů vzácného ptactva. Ostrůvky jsou vyhledávanou potápěčskou lokalitou. Ubytování je možné pouze v jednoduše vybavených, ale stylových „Posadas“. Na ostrov se dostanete po cca 45 min. letu z Caracasu nebo z Isla Margarita.
Los Roques byl v roce 1972 vyhlášen venezuelskou vládou za národní park s nejvyšší prioritou na ochranu životního prostředí. Platí zde striktní zákaz stavby dalších budov, hotelů, resortů a prakticky všeho, co by měnilo ráz starobylého, pestrobarevného, typicky karibského, rybářského městečka, které je osídleno několika sty starousedlíky.
Potápění na souostroví Los Roques má příchuť skutečného dobrodružství. Je to ráj skrytého korálového útesu doposud pouze částečně objeveného, skrývající hojnost a pestrost podmořského života, do jehož volnosti a samoregulace nezasáhla lidská ruka. Šedesát metrů hluboké kaňony, podvodní jeskyně skrývající tajuplné korýše a drobné žraloky, hustý les pestrobarevných korálů viditelný skrz kaleidoskop barevných tropických rybek, Los Roques oplývá celou škálou podmořských divů karibského moře s neuvěřitelně čistou vodou s viditelností i přes 30m. Vzhledem k tomu, že podmořská fauna zde po miliony let žije v naprosté symbiose, není znám žádný vážný útok mořských predátorů na potápěče.Toto kouzelné souostroví je popisováno jako jedna z nejlepších potápěčských destinací světa.