Informace o zemi: Barbados

Hlavní město Barbados: Bridgetown - 6700 obyvatel (1990)

Zeměpisné údaje:

Barbados je pověstný svou konstatní teplotou po celý rok V průměru od jedenadvaceti do osmadvaceti stupňů. Období dešťů začíná na ostrově v červenci. Naopak za suché měsíce se počítá období od února do května, kdy na ostrově prší zhruba sedm dní v měsíci.

Historie země Barbados

Původní obyvatele ostrova objevili Španělé v roce 1510 a postupně je odvezli jako otroky na Haiti. V roce 1560 se na neobydleném ostrově vylodili Portugalci, později se stal základnou pirátů. Od roku 1652 se stal Barbados britskou kolonií. Hospodářský význam zratil po dobytí Jamajky Británií v roce 1655. Ostrov měl vždy rozsáhlou vnitřní autonomii a od roku 1639 vlastní parlament. Plnou samostatnost získal Barbados v roce 1966.

Tipy a kam na výlet v Barbados

Nejznámějším festivalem, který cestovatelé doporučují, je Crop-Over Festival s tradiční calypso hudbou, kroji a maškarním průvodem. Tradiční festival se koná v červenci a končí vždy první pondělí v srpnu.Náměstí v Bridgetownu je zcela ve stylu londýnského Trafalgar Square. V hlavním městě se nachází i jedna z nejstarších synagog na americkém kontinentu. Oblíbeným místem k odpočinku je Královnin park v centru Bridgetownu. Turistickou atrakcí je tzv. Platinové pobřeží na západní straně ostrova. Harrisonovy jeskyně navštěvují turisté pro jejich nádherné krápníky a vodopády. Příroda, pláže a nekonečný sluneční svit, to jsou ale hlavní turistické atrakce ostrova. Ze zvířat žije na Barbadosu několik druhů opic, hadů, žab, ještěrek a želviček.

Víza, vízum a obecné vízové informace:

Turisté k pobytu do 28 dní nepotřebují vstupní vízum. Pokud se chtějí cestovatelé zdržet déle, měli by již na velvyslanectví Barbadosu požádat o vstupní vízum. K tomu je nutno vyplnit žádost, předložit pas platný alespoň 6 měsíců, 2 fotografie a zpáteční letenku. Poplatek je 30 dolarů.

Měna, aneb čím se platí:

BBD - barbadoský dolar = 100 centů

Kolik co stojí a ceny:

Vzhledem k tomu, že ostrov patří mezi turistické atrakce, ceny za ubytování tomu cvětšinou odpovídají. Nejlevnější postel je v youth hostelech, kde se dá pořídit noc i se snídaní ve společné ubytovně za čtyři barbadoské dolary, necelé tři americké dolary. Jídlo lze sehnat i za pět dolarů. Oběd nebo večeře v luxusní restauraci stojí od 12 do 40 dolarů. Odletová taxa je pětadvacet dolarů. Za půlhodinový let helikoptérou nad ostrovem přijde na semdesát dolarů. Litr benzínu přijde na třiatřicet korun,pronájem menšího auta na den přijde na tři tisíce korun, motorky na dva tisíce a za půjčení kola na jeden den zaplatíte v přepočtu tři sta padesát korun. Za denní autobusovou okružní jízdu po ostrově zaplatíte padesát dolarů. Vstupné do nočních podniků je mezi 5 až 10 barbadoskými dolary.

Doprava a dopravní informace:

Nejlevnější spojení na ostrově je autobusem. O něco dražší jsou minibusy a k nejdražším samozřejmě patří taxíky. Pokud si pronajmete vůz v některé z autopůjčoven, musíte si zařídit na policejná stanici řidičský průkaz. Jeho vydání vás přijde na pět dolarů. Jezdí se v levém pruhu.

Náboženství a lidé:

protestanti (67%), katolíci (4%), židé, muslimové

Jazyk a jak se domluvím v Barbados:

angličtina (úřední), bajanština

Zajímavosti a informace o Barbados:

Zdravotní rizika: přestože ostrov patří mezi turisticky zaslíbené, určitá nebezpečí představují některé infekční choroby: je dobré se před cestou nechat očkovat proti horečce dengue, žloutence. Určité problémy mohou způsobit nejrůznější parazité, kteří žijí v pomalu tekoucích vodách.