Stát: Řecko

Informace o letovisku Olympská R.-Makrigialos:

Olympská Riviéra Oblast Pierie - známé též jako Olympská riviéra se nachází na nejkrásnější „křižovatce“ Řecka na severovýchodním pobřeží, pod impozantním pohořím Olympem, které si podle řecké mythologie vybralo 12 bohů za sídlo, odkud vládli zemi. Olympská riviéra zabírá pobřežní pás Egejského moře v délce cca 70 km. Celá oblast je u nás velmi známá a oblíbená, ještě z dob, kdy se do Řecka cestovalo převážně autobusy nebo vlastními auty. Čeština tu zní po celý den, nejen z úst našich turistů, ale i obsluhujícího personálu. Turistická sezóna zde trvá poměrně dlouho, od začátku května až do poloviny října, neboť jarní a podzimní termíny využívají turisté, kteří přijíždí na některý z okružních zájezdů, během nichž poznají celé Řecko.
Největší atraktivitu oblasti tvoří dlouhé písčité pláže a snadná dosažitelnost významných historických, kulturních a přírodních památek, mezi něž patří druhé největší řecké město Thessaloniki (Soluň), Dion, Vergina, údolí Tempi, městečko Kalambaka a kláštery Meteora. Časově poněkud náročnější je cesta do Athén, ovšem najde se vždy řada zájemců, kteří do hlavního řeckého města rádi vyrazí.
Tato oblast je zásobována čistou vodou z ledovců Olympu, díky němuž se zde vytváří velmi příjemné mikroklima s minimálními srážkami a stálými teplotami ovzduší, proto je oblast doporučována též pro pobyty astmatiků, alergiků, má též příznivé účinky na horní cesty dýchací a pobyty jsou vhodné též u osob s lupénkou.
Riviéru tvoří malé rybářské vesničky, nově postavená turistická letoviska (Katerini, Paralia, Olympiaki Akti, Varikos, Plaka, Leptokarie, Panteleimon, Platamonas, Nei Pori aj.), která nabízejí ubytování ve studiích, malých rodinných hotýlcích, penzionech i v hotelových komplexech a areálech s nejmodernějším vybavením. Správním městem oblasti je město Katerini, které leží jižně od Thessaloniki, ve vzdálenosti cca 65 km.
Doba letu z Prahy: cca 2 hodiny (letiště Thessaloniki)
Makrigialos Malebná rybářská vesnička s výhledem do zálivu Thermaikos v místech, kam chodil Zeus podle legendy popíjet víno. Pláže jsou písčité s pozvolným vstupem, vhodné i pro malé děti. Přímořská promenáda s tavernami, pizzérií a kavárnami je centrem večerního života, pro mladé jsou zde i diskotéky. Příjemné místo pro strávení klidné dovolené stranou ruchu velkých letovisek.