Stát: Řecko

Informace o letovisku Ostrov Kefalonia:

Ostrov Kefalonia Mnohými je tento ostrov nazýván „perlou Jónského moře“. Každý návštěvník je uchvácen zdejší nádhernou krajinou, které dominuje pohoří Aeros s nejvyšším vrcholkem Mega Soros, tyčícím se do výšky až 1.628 metrů nad mořem. Příkré svahy vytvářejí malebná údolí a nádherné scenérie na pobřeží. Příznivé klima na úpatích hor je využíváno k pěstování vinné révy, ze které se vyrábí proslulé víno Robolla. Rozmanitost zdejší krajiny se projevila i na charakteru pobřeží. Na západě a na severu je lemováno příkrými skalními útesy s malebnými plážemi pokrytými oblázky, z nichž zcela určitě stojí za to zmínit nádhernou pláž Myrthos. Naopak jih ostrova se vyznačuje písečnými plážemi obklopenými středomořskou vegetací. To v kombinaci s průzračně čistým mořem činí z této oblasti ideální místo jako stvořené k odpočinku. Tímto ovšem výčet přírodních krás a zajímavostí zdaleka nekončí.
K dalším atrakcím se jistě řadí vzácné krápníkové jeskyně Drogati, jeskynní jezero Melissani či mořské vodní mlýny Katarotres, které se nacházejí nedaleko městečka Argostoli. Voda zde mizí v průrvách vápencových skal do neznámých hlubin, aby se opět objevila na druhé straně ostrova u vesničky Koravomilos vzdálené od Argostoli cca 35 kilometrů.
Kefalonia ale nejsou pouze přírodní krásy. Magičnost ostrova je umocněna atmosférou zdejších vesniček, z nichž jmenujme alespoň tu nejznámější - Metaxatu. Vesnice se v minulosti proslavila tím, že si ji vybral za svůj dočasný domov velký básník romantismu lord Bayron, tvořící zde v letech 1823 a 1824. Kefalonia je místem, které si jistě zamilujete, okouzlí vás a budete se sem vždy rádi vracet.
Teploty vzduchu a vody– duben 18°C (voda 17°C), květen 23°C (voda 18°C), červen 27°C (voda 22°C), červenec 32°C (voda 24°C), srpen 33°C (voda 26°C), září 28°C (voda 24°C), říjen 24°C (voda 22°C).