Stát: Řecko

Informace o letovisku Zakynthos-Alikanas:

Zakynthos je třetí největší z Jónských ostrovů, které patří díky vysokému celoročnímu úhrnu srážek mezi nejzelenější v Řecku. Ostrov je právem nazýván “Ostrovem vůní” nebo také “Květinou východu”. Moře je zde nádherně čisté a příjemně teplé a ani se vám nebude chtít věřit, že modrá barva může mít tolik odstínů. V mytologii se dokonce praví, že bohyně lovu Artemis a bůh světla a věštby Apollón na Zakynthosu nejraději trávili svůj volný čas.
Divoké západní pobřeží je tvořeno vysokými skalními útesy, malebnými zátokami, ostrůvky a jeskyněmi. Nejznámější z nich jsou “Modré jeskyně” na severním mysu Skinari, ve kterých je zářivě modrá voda, jakoby fosforeskující a vycházející odněkud z hloubi moře. U jihovýchodního cípu ostrova je největší hloubka moře v celém Středomoří – tzv. “Inousská propadlina”, která je hluboká 4 500 m. Na východním pobřeží se vám naopak otevírá nádherný pohled na nekonečné olivové a citrusové háje, úrodné nížiny, které jsou lemovány písečnými plážemi. Na jihu ostrova se rozkládají pláže zátoky Laganas, které lákají nejen turisty, ale i mořské želvy.
Největší atrakcí ostrova jsou mořské želvy Caretta-Caretta, které patří k ohroženému druhu. Dospělí jedinci dosahují velikosti až 1 m a váží až 150 kg. Písečné pláže zálivu Laganas (letoviska Kalamaki, Laganas, Ag. Sostis) patří mezi hlavní hnízdiště chráněných mořských želv Caretta-Caretta, které na pláže chodí klást vajíčka. Tyto pláže patří pod ochranu přírodního mořského parku. Prosíme také vás, abyste ochraňovali hnízda tohoto ohroženého druhu a respektovali místní vyhlášky a nařízení. Teploty vzduchu a vody - květen 24°C (voda 20°C), červen 28°C (voda 23°C), červenec 31°C (voda 26°C), srpen 32°C (voda 25°C), září 28°C (voda 24°C), říjen 23°C ( voda 23°C).
Alikanas klidné letovisko na severovýchodě ostrova u krásných písčitých pláží s pozvolným vstupem do moře. V letovisku je široká nabídka taveren, restaurací, bar, obchůdků i nabídka pro milovníky noční zábavy. Vodní sporty na pláži. Pěší procházkou lze navštívit i vedlejší letovisko Alikes. Vzdálenost od hlavního města cca 14 km. Transfer cca 40 min.