Informace o zemi: Britské panenské ostrovy

Hlavní město Britské panenské ostrovy: Hlavním městem je Road Town

Zeměpisné údaje:

Celé souostroví obsahující přes 60 ostrovů, z nichž osídlených je jen 16, leží ve východní části Karibského moře a sousedí s Americkými panenskými ostrovy. Největší ostrovy jsou Tortola (54 km2), Anegada (39 km2) a Virgin Gorda (21 km2). 100 km východně se nachází Portoriko. Rozloha pevninské části souostroví je přibližně 155 km2. Povrch je tvořen relativně rovnými korálovými ostrovy a vulkanickými, hornatějšími ostrovy. Všechny ostrovy jsou vulkanického původu, pouze ostrov Anegada je tvořen korály a vápencem. Nejvyšším bodem souostroví je hora Mount Sage s 534 m. n. m. Počasí je stálé, subtropické a vlhké s průměrnou teplotou od 22 do 27 °C, moře je příjemně teplé po celý rok. Největší množství srážek spadne mezi zářím a listopadem, kdy může pršet až 5 dní v měsíci. V období od července do října možnost výskytu hurikánů a tropických bouřek. Britské panenské ostrovy jsou zelené pahorky, modrá obloha, oranžové západy slunce, průzračné moře a klidné pláže. Byly ale také bývalým útočištěm pirátů. Dnes sem míří jachtaři a turisté převážně z Ameriky a Evropy.

Historie země Britské panenské ostrovy

byly poprvé objeveny Holanďany v roce 1648 a v roce 1672 zabrány Brity. Nyní jsou ostrovy závislým územím Velké Británie.

Měna, aneb čím se platí:

Měnovou jednotkou je americký dolar.

Náboženství a lidé:

Populace souostroví je tvořena z 83 % černochy, dále pak bělochy, asiaty a občany smíšených národností. Mezi nejvýraznější náboženství patří z 86 % protestantské a z 10 % římsko-katolické.

Jazyk a jak se domluvím v Britské panenské ostrovy:

oficiálním jazykem je angličtina, ale mluví se zde i kreolskou angličtinou.

Zajímavosti a informace o Britské panenské ostrovy:

Hospodářsky jsou úzce spjaty se sousedními Panenskými ostrovy USA. Základem ekonomiky je turistický ruch, který tvoří 45 % příjmů, dále chov dobytka, pěstování cukrové třtiny, banánů a citrusů. Časové posunutí je mínus 4 hodiny oproti ČR. Na Britské panenské ostrovy se dostanete cca po 13hodinovém letu .