Stát: Lyžování v Itálii

Informace o letovisku Sappada:

Sappada
1.250 - 2.100 m.n.m.
Lyžařské středisko Sappada se řadí k menším střediskům, které si získá náklonnost především u rodin s menšími dětmi, začátečníků a středně pokročilých lyžařů. I když tu nenajdete tolik obtížných sjezdových tratí jako u jiných Italských středisek, získá si Sappada své lyžaře pro svou krásnou polohu mezi horami. Sjezdové tratě se táhnou až do výšky 2.100 m.n.m..
Středisko je rozdělené na dvě části "Sappada" a "Sappada Cima", které jsou od sebe vzdáleny 3 km, jejich propojení je zajištěno po celý den kyvadlovým skibusem. Za nejlepší trať je brána 2.5 km dlouhá červená sjezdovka, která se nachází v "Cima Sappada".
Sappada je známa především svojí tradicí v běžeckých disciplinách, ale i v alpském lyžování a snowboardu. V roce 1993 byla Sappada hostitelem MS v běžeckých disciplinách a v roce 1999 se zde konalo MS v biatlonu.
V zimní sezóně 2004 byl prvně otevřen v centru "Sappada", velký dětský park "Neveland", se spoustou zajímavých sněhových atrakcí, které nejsou určeny pouze pro ty nejmenší, ale i pro ty kteří mají rády dobrou zábavu.
Zábavný park "Nevelandia" nabízí: bruslení snowboard, snowtubing (jízda na gumových kruzích), carosello rotondo (sněhový kotouč), deval kart (autíčko na lyžích), ski fox (kolo na lyžích), jumping, magický hrad pro děti a plno další zábavy spojené se sněhem. Pohodlnou jízdu Vám zajistí pojízdné koberce, které Vás vždy vyvezou k samotnému začátku zábavy.
Heslo maskota Sappyho: "Lyžuj a bav se !".