Stát: Ostrov Mallorca - Španělsko

Informace o letovisku Palma De Mallorca:

Mallorca Ostrov pomerančovníku, mandlovníku, citrónovníku, palem a perel. Zvuk cikád, vůně pinií, horké slunce, romantické pobřeží a tyrkysové moře. To je Mallorca, největší z Baleárských ostrovů patřících Španělsku, již dlouhou dobu jeden z nejvyhledávanějších turistických cílů.
Mallorca má rozlohu 3.640 km2 a dnes zde žije kolem 650.000 obyvatel, z toho 330.000 v hlavním městě Palma. Ostrov perel či návratů, jak je Mallorca často nazývána, je místem několika tváří.
Písčité i kamenité pláže, azurové moře, dobré jídlo a pití, řada zábavních podniků, široké možnosti sportovního vyžití - to vše je zárukou krásné dovolené. O Mallorce se často říká, že je to spíše světadíl než jenom ostrov. Žádný jiný ostrov nemá tak širokou škálu přírodních krás, od úrodných rovin střední Mallorky k téměř vysokohorským vrcholkům Tramuntany. Turisty přitahuje také mírné klima a nádherné pláže a najdete tu i kulturní bohatství. A pokud nevíte, co s načatým večerem, odpovědí se nabízí hned několik. Španělé jsou lidé veselí, a tak si můžete vybrat z posezení v nejrůznějších hospůdkách, kavárnách či restauracích, z množství diskoték a tanečních podniků, na každém kroku se setkáte i s místním rytmickým folklorem flamengem. Stačí ovšem sedět jen v některém z obyčejných barů a místní animátor se vám o zábavu postará. Pokud rádi nakupujete, určitě budete mile překvapeni nepřebernou nabídkou dřevěných a keramických suvenýrů, nabízených obchodníky na místních stylových trzích.
Teploty vody a vzduchu – květen 27°C (voda 20°C, červen 30°C (voda 23°C), červenec 31°C (voda 26°C), srpen 33°C (voda 28°C), září 28°C (voda 26°C, říjen 26°C (voda 23°C).
Přesvědčte se sami, proč je Mallorca ostrovem věčných návratů…
Palma De Mallorca Hlavní město Baleárského souostroví a zároveň největší město ostrova Mallorca leží ukryto ve stejnojmenném zálivu a je nejdůležitějším přístavem ostrova. Okolí města se stalo významným střediskem turistického ruchu. Palma byla založena v roce 122 př. n. l. na počest konečného podmanění Mallorky. Palmský záliv patřil k vyhledávaným osídlovacím oblastem Římanů, kteří zde stavěli mosty, silnice, rozkvetlé město s úzkými uličkami, z nichž mnohé existují dodnes. Moderní městskou část protíná široká alej, táhnoucí se až k zálivu. Lemují ji mohutné a vždy zelené palmy. Dominantou a nejznámější památkou Palmy je majestátní katedrála z 13. století, která se nazývá La Seu. Byla postavena ze žlutého mallorského pískovce v pozdně gotickém stylu a je 44 metrů vysoká. Vzdálenost od letiště je 8 km.