Stát: Turecko

Informace o letovisku Icmeler:

Egejská riviéra Egejská riviera je poměrně novou oblastí letní rekreace v jihozápádním cípu Turecka na rozhraní Egejského a Středozemního moře. Celá oblast je křižovatkou kultur, a proto lze pobyt u moře výhodně kombinovat s výlety k antickým památkám a přírodním zvláštnostem Malé Asie. Velkou předností je možnost vyrazit na nedaleké řecké ostrovy například Rodos a poznat během dovolené v Turecku i krásy a kulturu Řecka.
Klientům, kteří preferují koupání v kombinaci s rušným nočním životem doporučujeme pobyt ve středisku Marmaris - Icmeler. Pro milovníky dovolené v klidném prostředí uprostřed nedotčené přírody a na plážích, které patří k nejkrásnějším ve středomoří, je optimální volbou oblast Fethiye. Není bez zajímavosti, že v žebříčku nejkrásnějších světových pláží se Fethiye umístila na vynikajícím 3. místě.
Icmeler středisko je vzdáleno asi 8 km od Marmarisu a je jednou z jeho městských částí. Mezi oběma středisky je zabezpečována doprava tzv. dolmusem – tureckou formou minibusové městské dopravy. Icmeler nabízí překrásné široké písečné a oblázkové pláže, které získaly ocenění EU za čistotu – Modrou vlajku. Toto místo můžeme doporučit všem, kteří chtějí strávit odpočinkovou dovolenou. Všudypřítomná nádhera okolních hor, které jakoby vystupovaly přímo z průzračného moře, vám dá zapomenout na veškeré starosti všedního dne a prožijete tak dovolenou, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.