Stát: Turecko

Informace o letovisku Kusadasi:

Egejská riviéra Egejská riviera je poměrně novou oblastí letní rekreace v jihozápádním cípu Turecka na rozhraní Egejského a Středozemního moře. Celá oblast je křižovatkou kultur, a proto lze pobyt u moře výhodně kombinovat s výlety k antickým památkám a přírodním zvláštnostem Malé Asie. Velkou předností je možnost vyrazit na nedaleké řecké ostrovy například Rodos a poznat během dovolené v Turecku i krásy a kulturu Řecka.
Klientům, kteří preferují koupání v kombinaci s rušným nočním životem doporučujeme pobyt ve středisku Marmaris - Icmeler. Pro milovníky dovolené v klidném prostředí uprostřed nedotčené přírody a na plážích, které patří k nejkrásnějším ve středomoří, je optimální volbou oblast Fethiye. Není bez zajímavosti, že v žebříčku nejkrásnějších světových pláží se Fethiye umístila na vynikajícím 3. místě.
Kusadasi Letovisko, které se táhne v délce několika kilometrů podél pobřeží lemovaného písečnými i kamenitými plážemi. Místní pobřeží se může pochlubit velkým počtem nádherných pláží, na mnohé z nich pohlíží komplexy velkých hotelů.
Právě jižně od Kusadasi najdete jedny z nejlepších a nejpopulárnějších pláží egejského pobřeží. Vyzkoušejte Ladies Beach nebo Tusan Beach, obě poskytují mnoho vodního a plážového sportovního vyžití.
Město samotné se rozkládá v blízkosti antického města Efesos a města Selcuku. Město, jehož jméno v překladu znamená "Ptačí ostrov".Malá pevnost na ostrově (nyní domov různých kaváren) je vlastně nejjižněji položenou citadelou ze všech podobných pevností stojících na egejském pobřeží. Velice výkonné trajektové linky spojují město s řeckým ostrovem Sámos. Není tomu tak dávno, co bylo Kusadasi ospalou rybářskou vesničkou, střeženou částečně zřícenou tvrzí Genoese.
Co se týká nočního vyžití, je v centru města spousta elegantních barů v oblasti Kale, kde najdete i známý Jazz Bar; je zde množství obchodů s nejrůznějším sortimentem, mnoho klasických podniků, kde se lidé baví karaoke a hudbou techno, house či klasické disko a různé irské a londýnské hospody.