Stát: Chorvatsko

Informace a recenze o letovisku Makarská-Baško Polje:

Makarská riviera se rozprostírá v délce cca 70 km, ale dodnes nikdo ještě nevyměřil pláže, snad proto, že se zdá jakoby se prostíraly do nekonečna. Pod horským masivem Biokovo leží známá turistická střediskaBrela, Baška Voda, Makarská, Tučepi, Podgora,… Pro ty z Vás, kteří rádi trávíte dovolenou v poklidu, je zaměřena bohatá nabídka soukromých penziónů a apartmánů, ve kterých se snadno seznámíte s mentalitou a tradicemi tohoto podnebí.
Baško Polje malé turistické středisko leží 4 kilometry jižně od Bašky Vody. Po příjemné promenádě lemované piniemi se dostanete za několik málo minut pěší chůze do letoviska Baška Voda. Příhodné místo k prožití klidné dovolené.
Pláže dlouhé s bílými oblázky s pozvolným vstupem do vody, bezpočtem malých zátok. Pláže jsou obklopené borovicemi a nesou ekologické označení „Modrá vlajka“, které je přiznáváno nejčistším mořským plážím.
Moře třpytivé, průzračné, nezapomenutelné svou čistotou, vábící každoročně mnoho turistů.
Doporučené trasy z ČR Jihlava, Znojmo, Vídeň, Graz, Šentilj, Maribor, Zagreb, Karlovac, Plitvice, Gračac, Knin, Split, Baško Polje
Brno, Vídeň, Graz, Šentilj, Maribor, Zagreb, Karlovac, Plitvice, Gračac, Knin, Split, Baško Polje
VZDÁLENOSTI - Praha 1080 km, Brno 930 km