Stát: Chorvatsko

Informace a recenze o letovisku Zadar:

ZADAR Zveme vás do překrásného, starobylého města Zadar, do města v srdci Jadranu, často nazývaného také "Malý chorvatský Řím". Zadar si tento název zaslouží díky svému stáří - je mu tři tisíce let, ale také díky jedinečným církevním stavbám a bohatému památkovému dědictví.
Architektonickou krásu města doplňují přírodní krásy zadarského kraje - 1 200 kilometrů malebného a čistého pobřeží a moře, v němž je rozeseto asi 300 ostrovů a ostrůvků.
Zadar je městem, ve kterém vás uvítají pohostinní lidé. Můžete si s nimi dát skleničku původního zadarského likéru Maraskino nebo si popovídat o košíkové, protože právě tento sport proslavil město Zadar!
Pláže: skalnaté, betonové, oblázkové, na některých místech je v moři písek
Pro milovníky zábavy se v Zadaru pořádají četná vystoupení a akce: turisté mohou navštívit klub s diskotékou, jít na koncert, který se koná venku, nebo si vyrazit jen do vinného sklípku, sednout si v restauraci nebo v kavárničce.
Pro turisty, kteří rádi tráví dovolenou sportováním a aktivní rekreací, jsou v Zadaru rozmanité možnosti. Špičkové služby pro majitele malých lodí a plachetnic nabízejí malé přístavy - mariny Borik a Tankerkomerc