Stát: Chorvatsko

Informace a recenze o letovisku Ostrov Pag:

Ostrov Pag Ostrov leží v severní části Dalmácie a patří částečně ke skupině Kvarnerských ostrovů. Rozprostírá se podél masivu Velebit a od pevniny je oddělen úzkým Velebitským kanálem. Na skalnatém ostrově najdete kamenité i písečné pláže, které omílá průzračně čisté modrozelené moře.
Hlavní město ostrova - Pag – leží ve střední části ostrova a vyznačuje se výrobou ovčího sýra a pažské krajky, těžbou soli a kvalitním vinařstvím. Najdete zde mnoho středověkých památek. Druhé nejznámější turistické středisko na ostrově je Novalja se spoustou krámků, restaurací, místním přístavištěm, kde je možné zapůjčit si plachetnice či motorové čluny.
Jak se tam dostanete? Na ostrov se dostanete trajektem z vesničky Prizna do severní části ostrova (doba jízdy cca 20 min.), nebo ve směru na Zadar po mostě na jižní konec ostrova , který je nejlépe využít při příjezdu přes Plitvická jezera.
Vzdálenost z Prahy je cca 950 km. Ostrov bývá cílem turistů, kteří dávají přednost jednoduššímu a levnějšímu pobytu na Jadranu, klidu a čistému moři a nehledají příliš hlučné společenské zábavy a intenzivní noční život. Určité zábavní a společenské možnosti jsou však i v městečku Pagu a v Novalje. Na některých místech velmi pěkné koupání, například u Povljany písečná pláž s pozvolným vstupem do moře a u Casky dlouhá příjemná, hodně navštěvovaná pláž.